04.06.2024
Godzina rozpoczęcia kursu:
Kurs
wtorek/czwartek
860,- zł Cena dla członków zwyczajnych i członków wspierających (płatnik) z co najmniej 1 rocznym stażem i opłaconymi na bieżąco składkami członkowskimi
850,- zł Cena dla kontynuujących naukę w O/O w Krakowie (zapisanie się na kurs w ciągu 1 roku od zakończenia w O/O w Krakowie kursu o czasie trwania powyżej 23 godzin)

Specjalista do spraw wynagrodzeń - płace dla zaawansowanych ( 30 godz.)

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie słuchacza do pracy na stanowisku specjalisty do spraw wynagrodzeń z uwzględnieniem interpretowania najnowszych źródeł prawa.

Program ma przygotować uczących się do wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy; ma ułatwiać uczenie się przez całe życie oraz spełnianie oczekiwań pracodawców w zakresie wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności pracownik

Sylwetka słuchacza kurs jest skierowany do wszystkich osób pragnących zwiększyć wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje w omawianym zakresie.

Wymiar godzin : 30 godz. lekcyjne

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl

Minimalne wymagania dotyczące sprzętu dla uczestników webinarium:

• Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS
  • Aktualna wersja jednej z wybranych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera.
  • Połączenie internetowe o prędkości nie mniejszej niż: 2048 kbps (2 Mbps). Prędkość połączenia można zweryfikować pod adresem: https://www.speedtest.pl/

Treści kształcenia

1. Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
  2. Obligatoryjne składniki wynagrodzenia
  3. Obliczanie wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
  4. Odprawy i odszkodowania
  5. Obowiązki płatnika składek i podatków
  6. Umowy cywilnoprawne
  7. Potrącenia z wynagrodzeń i umów cywilnoprawnych
  8. Naliczanie list płac

Razem: 30 godz.

Proces kształcenia oparty jest o prowadzone online zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, skoncentrowane na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów, skryptach opracowanych przez wykładowców i nauce własnej słuchacza.

• Zdobycie kompetencji merytorycznych (wiedzy) .

W wyniku odbytego szkolenia osoba:

W1 – wskazuje podstawy prawne w zakresie rozliczania wynagrodzeń

W2 – zna zasady naliczania i rozliczania wynagrodzeń

W3 – zna zasady prowadzenia dokumentacji dotyczącej naliczania i rozliczania wynagrodzeń

W4 – zna zasady nawiązywania stosunku pracy , zatrudniania

• Nabycie umiejętności zawodowych .

W wyniku ukończenia kursu osoba :

U1 – potrafi posługiwać się aktami prawnymi w zakresie prawidłowej identyfikacji złożonych problemów dotyczących wynagrodzeń , odpraw , obowiązków płatnika składek , umów cywilnoprawnych

U2 -  potrafi stworzyć dokumentację niezbędną dla zatrudnienia pracownika, naliczania wynagrodzeń i rozwiązywania stosunku pracy

U3 – potrafi ustalić i naliczyć poszczególne elementy wynagrodzenia

U4 – potrafi sporządzić listę płac w różnych sytuacjach prawnych i ekonomicznych

• Nabycie kompetencji personalnych i społecznych

K1 – potrafi przedstawić informacje dotyczące systemu wynagrodzeń szerokiemu kręgowi odbiorców

K2 – potrafi komunikować potrzeby informacyjne wobec innych komórek jednostki
w zakresie systemu wynagrodzeń

K3 – jest świadoma konieczności ciągłego doskonalenia zawodowego

K4 – rozumie konieczność etycznego zachowania w wykonywanym zawodzie

Formą zaliczenia szkolenia jest przynajmniej 80% obecności na zajęciach szkoleniowych. Podstawą do sporządzenia protokołu zaliczenia jest imienna lista obecności sprawdzana każdorazowo przez prowadzącego prelegenta i osobę odpowiedzialną ze strony organizatora. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie  § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Warunki płatności i rezygnacji

1. Płatnik zobowiązuje się do wpłaty czesnego w terminach i kwotach ustalonych w umowie.

2.Wpłat czesnego dokonuje się przelewem na  konto bankowe: Santander bank : 87 1090 2053 0000 0001 4341 4894

3. Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika, po wcześniejszym wypełnieniu i przesłaniu do organizatora oświadczenia.

4. Rezygnację należy przesłać w formie pisemnej na adres tarnow@skwp.krakow.pl  Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji.

5. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.

Informacja o wykładowcach

Wykładowcami na kursie są wysoko kwalifikowani praktycy. Trenerzy cieszący się uznaniem słuchaczy, na co dzień zajmujący się sprawami kadrowo-płacowymi.

Zapisy na kurs

Zgłoszenie na kurs dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika

" Zapisz się "

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości ) - należy przesłać do nas oświadczenie .

SKwP Oddział Tarnów ul. Kopernika 8/2

e:mail: tarnow@skwp.krakow.pl