12.12.2023
Godzina rozpoczęcia kursu:
Szkolenie

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl

Minimalne wymagania dotyczące sprzętu dla uczestników webinarium:

• Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS
  • Aktualna wersja jednej z wybranych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera.
  • Połączenie internetowe o prędkości nie mniejszej niż: 2048 kbps (2 Mbps). Prędkość połączenia można zweryfikować pod adresem: https://www.speedtest.pl/

Przyjmujemy zgłoszenia do 12-12-2023

Umowy cywilnoprawne od dłuższego czasu są weryfikowane przez kontrole PIP i ZUS, stąd ważna dla pracodawców jest znajomość aktualnego orzecznictwa co do ustalania istnienia stosunku pracy i tendencji związanych z dopuszczaniem rozluźnienia podporządkowania w ramach stosunku pracy (tzw. podporządkowanie autonomiczne) oraz podejście ZUS, jeśli chodzi o wyłączone z obowiązku ubezpieczeń umowy o dzieło. Szkolenie dopełni problematyka ozusowania i opodatkowania umów zlecenia; aby nie narazić się na kary

Cel szkolenia, wymaganie wstępne  i organizacja procesu dydaktycznego

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompleksowej, szczegółowej, teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu umów cywilnoprawnych (zlecenia i o dzieło), zawieranych z osobami w różnym wieku i różnej sytuacji zawodowej. Ważnym atutem szkolenia jest omówienie aktualnego stanu prawnego oraz prowadzenie zajęć przez wieloletniego praktyka, specjalizującego się w tematyce kadrowo-płacowej.

Adresaci szkolenia

Kierownicy, starsi specjaliści i specjaliści działów kadr i płac, pracownicy działów księgowości, biur rachunkowych , osoby odpowiedzialne za rozliczanie wynagrodzeń pracowników oraz inne osoby zainteresowane tematyką

Treści kształcenia

1. Umowa zlecenia, umowa o dzieło – ogólne zasady.
  2. Swoboda kształtowania treści umów cywilnoprawnych.
  3. Minimalna stawka wynagrodzenia z umowy zlecenia.
  4. Ogólne zasady dotyczące podlegania i zgłaszania do ubezpieczeń.
  5. Umowa cywilnoprawna wykonywana przez ucznia lub studenta.
  6. Umowy cywilnoprawne zawarte z własnym pracodawcą.
  7. Umowy cywilnoprawne z obcym pracownikiem.
  8. Zbiegi tytułów do ubezpieczeń społecznych.
  9. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.
  10. Roczne ograniczenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe.
  11. Ustalenie składki na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy.
  12. Ustalenie składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
  13. Zasady poboru podatku dochodowego od umów cywilnych.
  14. Ćwiczenia – naliczanie umów cywilnoprawnych
  15. Prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego w przypadku umów cywilnoprawnych.
  16. Kontrakty menedżerskie- zasady oskładkowania i opodatkowania.
  17. Rada Nadzorcza – zasady oskładkowania i opodatkowania.
  18. Odroczony podatek
  19. Pytania uczestników

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi w formie online, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na szkoleniu będzie nabycie umiejętności polegających na:
- doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
- wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Warunki płatności i rezygnacji:

1.Przesłanie formularza on-line  stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.

2.Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać po potwierdzeniu przez organizatora szkolenia najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem realizacji szkolenia lub 7 dni po otrzymaniu faktury ( przesłać oświadczenie ) W tytule przelewu podajemy tytuł kursu/szkolenia. Rachunek bankowy: Santander 52 1090 2053 0000 0001 4679 4616

3.Faktura pro forma zostanie wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem  adresu e-mail  (nie dotyczy sektora  publicznego).

4.W przypadku rezygnacji po otrzymaniu „potwierdzenia udziału w szkoleniu” ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa. Rezygnację należy przesłać w formie  pisemnej na adres olkusz@skwp.krakow.pl Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.

Formą zaliczenia szkolenia jest uczestniczenie w zajęciach. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).

Informacje o wykładowcy

Danuta Sowa – specjalista w zakresie kadr i płac z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym w działach HR dużych jednostek, ekspert i doradca prowadzący własną praktykę, wieloletni wykładowca kursów i szkoleń, w tym organizowanych przez oddziały Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jako trener ceniona jest w szczególności za szeroką wiedzę teoretyczną podpartą wieloletnią praktyką, komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami.

Zapisy na szkolenie:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !!! olkusz@skwp.krakow.pl  tel 530-684-181

Uwaga !!! Oferta najbliższych wszystkich szkoleń oraz terminów do wglądu na Naszej stronie https://skwp.krakow.pl/oddzial/olkusz/