17.05.2024
Szkolenie
400,- zł Cena dla członków

Celem szkolenia jest:

Celem szkolenia jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką szkolenia. Słuchaczami szkolenia mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy.

Szkolenie dedykowane jest:

• osobom przygotowującym się do pracy w obszarze płac;
  • pracownikom działów kadrowych, którzy chcą lepiej zrozumieć powiązania ewidencji kadrowej z naliczaniem listy płac;
  • osobom odpowiedzialnym za współpracę z zewnętrznym dostawcą usług płacowych;
  • wszystkim zainteresowanym poznaniem metodologii ustalania wynagrodzenia brutto oraz kwoty wynagrodzenia do wypłaty.

W ramach szkolenia słuchacze otrzymują:

• materiały autorskie wykładowcy (przesłane mailem)
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl

Minimalne wymagania dotyczące sprzętu dla uczestników webinarium:

• Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS
  • Aktualna wersja jednej z wybranych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera.
  • Połączenie internetowe o prędkości nie mniejszej niż: 2048 kbps (2 Mbps). Prędkość połączenia można zweryfikować pod adresem: https://www.speedtest.pl/

Data szkolenia: 17.05.2024r.

Rozpoczęcie: godzina 8:30,

Wymiar godzin: 8 godzin lekcyjnych

1. Wynagrodzenia za pracę dla zatrudnionych na podstawie umowy o pracę
  • Ogólnokrajowe przepisy regulujące naliczanie wynagrodzeń.
  • Obsługa nowozatrudnionych pracowników w kontekście płac.
  • Rodzaje składników wynagrodzenia.
  • Ustawowe minimalne wynagrodzenie.
  • Wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca w przypadku nieobecności różnego rodzaju.
  1. Kalkulowanie kodeksowych składników wynagrodzenia
  • Dodatek za pracę w porze nocnej.
  • Wynagrodzenie i dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych.
  • Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy.
  • Wynagrodzenie za urlop okolicznościowy i inne płatne zwolnienia od pracy.
  • Wynagrodzenie za okres nieobecności związane z siłą wyższą.
  • Wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy (wynagrodzenie chorobowe).
  • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.
  • Odprawy i odszkodowania związane ze stosunkiem pracy.
  1. Wypłata świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
  • Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego oraz zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego.
  • Świadczenia rehabilitacyjne.
  • Zasiłek opiekuńczy.
  • Zasiłek macierzyński.
  • Ustalanie podstawy zasiłkowej – najczęstsze przypadki.

4.Podstawy naliczania potrąceń publicznoprawnych z wynagrodzenia i zasiłków

• Ustalanie przychodu pracownika.
  • Naliczanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz na ubezpieczenia zdrowotne.
  • Obliczanie zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodu oraz kwoty zmniejszającej podatek.
  • Stosowanie zwolnień podatkowych i składkowych.
  • Zasady naliczania wpłat na Pracownicze Plany Kapitałowe.
  • Naliczania składek finansowanych przez pracodawcę (składki społeczne oraz fundusze pozaubezpieczeniowe).
  • Przykłady naliczania list płac od brutta do kwoty należnej do wypłaty.
  • Przykłady list płac uwględniających potrącenia egzekucyjne i potrącenia dobrowolne z wynagrodzenia.

Metody kształcenia

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi w formie online, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na szkoleniu będzie nabycie umiejętności polegających na:
- doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
- wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Warunki płatności

1. Przesłanie formularza on-line  stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.

2.Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać (po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia) w terminie dwa dni przed rozpoczęciem realizacji szkolenia podając tytuł kursu na konto  Santander bank : 87 1090 2053 0000 0001 4341 4894

3. Faktura pro forma zostaje wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem  adresu e-mail  (nie dotyczy sektora publicznego).

4. W przypadku rezygnacji po otrzymaniu „potwierdzenia udziału w szkoleniu” ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa. Rezygnację należy przesłać w formie  pisemnej na adres tarnow@skwp.krakow.pl

Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.

5.Brak uiszczenia wpłaty i nie wzięcie udziału w szkoleniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją.

Informacja o wykładowcy

Daniel Druzd - specjalista z zakresu kadr i płac, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie; wieloletni wykładowca SKwP na kursach kadrowo-płacowych

SKwP Oddział Tarnów ul. Kopernika 8/2

e:mail: tarnow@skwp.krakow.pl