Prawo pracy 2024/2025.Co każda kadrowa powinna wiedzieć? Jesienne aktualności, trudne tematy . Omówienie nadchodzących zmian okiem eksperta Sędzią PP
Rozpoczęcie: godzina 9.00 Termin szkolenia 22.11.2024 Bardzo ważne !!! Przyjmujemy zgłoszenia do 17.11.2024
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest omówienie najnowszych zmian w prawie pracy oraz nabycie umiejętności ich wdrożenia w działanie firm, przedsiębiorców itp.
Adresaci szkolenia:
- specjaliści działu kadr i płac
- pracownicy działów personalnych
- specjaliści działów HR,
- kadra kierownicza ,właściciele biur rachunkowych oraz inne osoby zainteresowane tematyką
Treść kształcenia
- Planowane i aktualne zmiany w przepisach.
- Czas pracy-istotne zagadnienia, rozliczanie, możliwości, uprawnienia pracownika i pracodawcy, formalności, zapisy, orzecznictwo SN i TSUE.
- Dokumentacja pracownicza, informacja o warunkach zatrudnienia – na co zwracać uwagę.
- Obowiązujące od 26 kwietnia 2023r. zmiany w Kodeksie pracy – kontrowersje.
- Urlop wypoczynkowy, urlop zaległy – ostatni czas na udzielenie do 30 września.
- Umowa zlecenia i o dzieło, kontrole PIP i planowane zmiany w tym zakresie.
- Przyczyna rozwiązania umowy o pracę.
- Sprostowanie, uzupełnienie i wydawanie kopii świadectwa pracy.
- Pytania uczestników
Metody pracy
Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
Efekty kształcenia
- Wiedza: Pozyskanie i doskonalenie wiedzy w zakresie objętym programem kursu
- Umiejętności: Kształtowanie umiejętności czytania tekstu prawnego ze zrozumieniem
- Kompetencje społeczne: Wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
Po zakończeniu kursu słuchacz:
- Definiuje podstawowe pojęcia wynikające z programu kursu
- Wymienia źródła prawa dla omawianej tematyki
- Prawidłowo interpretuje przepisy prawa dotyczące tematyki szkolenia
- Wymienia i rozumie obowiązujące zasady etyki zawodowej
Warunki zaliczenia kursu
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 23 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz.2175).
Zapisy na szkolenie
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się". Jeśli płatnikiem jest Firma (w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.
Warunki płatności i rezygnacji
Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed rozpoczęciem szkolenia po jego potwierdzeniu lub 7 dni po otrzymaniu faktury. Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta: Santander Bank Polska SA 52 1090 2053 0000 0001 4679 4616; tytułem: imię i nazwisko oraz nazwa szkolenia. Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika, po wcześniejszym wypełnieniu i przesłaniu do organizatora oświadczenia. Rezygnację (najpóźniej na 2 dwa dni robocze przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres olkusz@skwp.krakow.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.
Informacja o kadrze
Wykładowca: Maja Chodacka - Sędzia WSA w Krakowie, radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorantka Katedry Prawa UEK, Absolwentka Studiów Doktoranckich UEK, Absolwentka Studiów Podyplomowych „Prawo Unii Europejskiej”, wykładowca prawa pracy i prawa podatkowego na studiach podyplomowych UEK oraz SKwP.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !