28.02.2024
Godzina rozpoczęcia kursu:
Szkolenie
400,- zł Cena dla członków

Cel szkolenia, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego:
Celem szkolenia jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką szkolenia. Słuchaczami szkolenia mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy.

Czas trwania szkolenia: 8 godzin dydaktycznych

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl

Minimalne wymagania dotyczące sprzętu dla uczestników webinarium:

• Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja), Linux, ChromeOS
  • Aktualna wersja jednej z wybranych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera.
  • Połączenie internetowe o prędkości nie mniejszej niż: 2048 kbps (2 Mbps). Prędkość połączenia można zweryfikować pod adresem: https://www.speedtest.pl/

Uchwalone zmiany w podatku VAT od 01.07.2023 i od 01.09.2023 – szybka powtórka.

Inne zmiany w podatku VAT – przegląd zmian 2021-2024.

Usystematyzowanie wiedzy w temacie: kas fiskalnych, terminali, JPK w podatkach dochodowych, fakturowania – problemy praktyczne.

Inne zmiany w podatkach – ryczałt, podatek dochodowy i ordynacja podatkowa, podatek od spadków i darowizn – uchwalone razem z pakietem SLIM VAT 3. Mały zus plus po zmianach. Limity, wskaźniki.

Najnowsze interpretacje podatkowe i stanowiska organów skarbowych.

Przygotowanie do zeznań rocznych – interpretacje z 2023 roku.

W oczekiwaniu na KSeF –

- Jak się przygotować do wdrożenia KSeF – procedura, wymagania, analiza, szkolenia.

- Kto i od kiedy obligatoryjnie stosuje KSeF?

- Jakie dokumenty funkcjonują poza KSeF?

- Cechy faktury ustrukturyzowanej

- indywidualny numer KSeF,
- schemat
- data wystawienia i odebrania e-faktury,

- korygowanie faktur ustrukturyzowanych
- inne zagadnienia – problemy w praktyce (proformy, FV zza granicy, przeliczanie walut) .

- Awaria KSeF i co dalej ?

- Nowe zasady korygowania faktur, zmniejszania podstawy opodatkowania, odliczania podatku naliczonego.

- Płatność za fakturę ustrukturyzowaną – bardzo ważne zmiany.

- Sposób korzystania z KSeF w praktyce, autoryzacje i uprawnienia i upoważnienia dla jednoosobowej działalności gospodarczej i dla spółek.

- Sankcje w przepisach o KSeF.

- KSeF w praktyce – możliwości, zagrożenia, przygotowanie.

Panel dyskusyjny.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne w formie online z ćwiczeniami praktycznymi (studia przypadków i ich analiza)
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów,
  •  naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na szkoleniu będzie nabycie umiejętności polegających na:

Formą zaliczenia szkolenia jest uczestniczenie w zajęciach. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Podatek VAT w 2021r - usystematyzowanie wiedzy w obszarach podatku VAT, najnowsze wyjaśnienia, stanowiska, objaśnienia podatkowe. - Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie

Wykładowca: Anna Kędzierska - Adamczyk absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doradca podatkowy z 22 letnim stażem. Wspólnik w kancelarii doradztwa podatkowego. Wykładowca na studiach z zakresu podatków oraz wynagrodzeń w Wyższej Szkole Biznesu oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Trener z kilkunastoletnim stażem z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, naliczania wynagrodzeń, ZUS, zasiłków. Bardzo wysoko oceniana przez uczestników

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Formą zaliczenia szkolenia jest uczestniczenie w zajęciach. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).

Warunki płatności i rezygnacji
1. Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
2.Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem realizacji szkolenia. W tytule przelewu podajemy tytuł kursu/szkolenia.
Rachunek bankowy: Santander bank : 16 1910 1048 3000 2861 1121 0001
3. Faktura pro forma zostanie wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem adresu e-mail (nie dotyczy sektora publicznego).
4. W przypadku rezygnacji po otrzymaniu „potwierdzenia udziału w szkoleniu” ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa. Rezygnację należy przesłać w formie pisemnej na adres nowysacz@skwp.krakow.pl najpóźniej na trzy dni przed realizacją szkolenia. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.