Chrzanów
18.09.2020
Godzina rozpoczęcia kursu:
Szkolenie

CENA PROMOCYJNA 340 zł. UWAGA! CENA OBOWIĄZUJE TYLKO DO DNIA 31 LIPCA!

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych w tym konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Obiekt SOKÓŁ, ul. Sokoła 24, godzina rozpoczęcia 10.00

Treści kształcenia

1. NOWE WARUNKI KONIECZNE DO SPEŁNIENIA OD 1 LIPCA 2020 DO ZASTOSOWANIA STAWKI 0% PRZY WDT
    - jak rozumieć „podanie numeru VAT –UE”
    - jak rozumieć „należycie wyjaśnić uchybienie”
  2. Rewolucja w zakresie raportowania JPK_VAT –deklaracja oraz ewidencja w jednym dokumencie elektronicznym
  3. Omówienie zawartości nowych struktur JPK V7M i JPK V7K czyli jak postępować w przypadku rozliczeń miesięcznych a jak przy rozliczeniach kwartalnych:
    - przedstawienie poszczególnych pozycji
    - nowe oznaczenia dokumentów
    - nowe zasady wykazywania faktur do sprzedaży fiskalizowanej
    - wymóg księgowania transakcji konkretnym dowodem sprzedaży lub dowodem nabycia
    - wyjaśnienie oznaczeń RO, WEW, FP,VAT_RR, MK
    - oznaczenie dokumentu: WEW – analiza przypadków występujących u podatnika
    - ujmowanie w pliku paragonów z numerem NIP nabywcy – zmiany TYMCZASOWE W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ
  4. WSKAZANIE BARDZO ISTOTNYCH RÓŻNIC POMIĘDZY ZAWARTOŚCI PLIKU NOWEGO I PLIKU DOTYCHCZASOWEGO – nowe wymogi dla deklaracji składanej jako element pliku
  5. KORYGOWANIE NOWYCH PLIKÓW- aspekty techniczne, jak korygować część deklaracyjną a jak ewidencyjną - nowe terminy składania korekt określone przepisami (np. gdy stwierdzono błędy lub zmieniono dane)zasady i terminy składania korekt w przypadku wezwania organu podatkowego - błędy zagrożone karą 500 zł za błąd – JUŻ ZNOWELIZOWANO PRZEPIS, KTÓRY WEJDZIE W ŻYCIE DOPIERO OD 1 LIPCA 2020
    uzasadnianie przyczyn korekty – czy to możliwe?
  1. Nowe wymogi oznaczenia dostaw wybranych towarów i świadczenia wybranych usług – EWIDENCJA SPRZEDAŻY VAT:
    - omówienie poszczególnych grup towarów i usług oznaczonych GTU od nr 01 do 13
    - które procedury należy oznaczać za pomocą symboli:
    SW, EE, TP, TT_WNT, TT_D, MR_T, MR_UZ, I_42, I_63, B_SPV, B_SPV_dostawa, B_MPV_prowizja, MK, VAT_RR
    - charakterystyka tych transakcji w celu ułatwienia ich identyfikacji, przykłady
  2. Nowe wymogi oznaczania wybranych zakupów – EWIDENCJA ZAKUPU VAT
  3. Nowy JPK VAT i wymóg posiadania szczegółowej wiedzy na temat OBOWIĄZKOWOŚCI PŁACENIA W PODZIELONEJ PŁATNOŚCI:
    - obowiązki sprzedawcy w tym zakresie
    - obowiązki nabywcy w tym zakresie
    - analiza przykładowych transakcji w celu prawidłowego oznaczania w pliku
  4. BIAŁA LISTA – ZAMIESZANIE WYWOŁANE WIELOMA NOWYMI PRZEPISAMI UCHWALONYMI W OSTATNIM CZASIE – W TYM ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ
    - składanie druku ZAW – NR – w jakim terminie? 3, 7 czy 14 dni od wpłaty na rachunek poza listą – omówienie na przykładach
  5. Nowy druk VAT –UE wraz z objaśnieniami.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

- doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
- wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
- przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 22 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz.652).

Warunki płatności i rezygnacji

1. Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
2. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed rozpoczęciem szkolenia po jego potwierdzeniu.
Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta: Alior Bank S.A. O/ Chrzanów 92 2490 0005 0000 4530 5549 4842; tytułem: nazwa szkolenia.
3. Faktura pro forma zostanie wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem adresu e-mail.
4. Rezygnację (najpóźniej na 1 dzień roboczy przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres chrzanow@skwp.krakow.pl
Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji.
Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.

Renata Marek - znany Państwu, stały wykładowca Podatku VAT na terenie Chrzanowa i Oświęcimia, specjalista i ekspert w dziedzinie podatku od towarów i usług, Trener Ministerstwa Finansów, długoletni współpracownik SKwP

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Proszę zaraz za znacznikiem umieścić kod