Moduł 27 „Wpływ ryzyka zniekształcenia sprawozdania finansowego drogą oszustwa na proces akceptacji badania i jego przebieg- aspekty praktyczne i formalnoprawne”
Termin realizacji: 03.08.2020 r od godz. 9.30
Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego
Celem kursu jest : poszerzenie kwalifikacji zawodowych biegłych rewidentów oraz innych osób zainteresowanych zagadnieniami objętymi tematyką kursu.
Kurs zalicza 8 godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego w 2020 r.
Treści kształcenia :
- Definicja oszustwa. Różnica pomiędzy oszustwem a błędem. Zapoznanie uczestników w wymogami prawnymi w zakresie identyfikacji i oszacowania ryzyka oszustwa w procesie badania sprawozdania finansowego
- Zapoznanie uczestników z głównymi czynnikami powodującymi oszustwa w sprawozdawczości finansowej
- Zapoznanie uczestników z obszarami najbardziej i najczęściej narażonymi oszukańczą sprawozdawczość finansową
- Zapoznanie uczestników z procedurami badania nakierowanymi na wykrycie oszustwa w sprawozdaniu finansowym:
• oszacowanie ryzyka
• reakcja na ryzyko
• sprawozdawczość biegłego rewidenta - Zapoznanie uczestników z metodami dokumentacji ryzyka oszustw. Przedstawienie przykładowej karty badania dotyczącej identyfikacji możliwych scenariuszy oszustw w badaniu sprawozdania finansowego
- Procedury kontroli wewnętrznej ograniczające wystąpienie oszustw w sprawozdaniu finansowym
- Test sprawdzający
Metody pracy:
Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo - seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
Efekty kształcenia:
Efektem kształcenia na kursie będzie nabycie umiejętności polegających na:
• doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
• wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
• przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.
Warunki zaliczenia kursu:
Podstawą do uzyskania zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach i aktywny w nich udział. Przewidziany jest test sprawdzający poziom uzyskanej wiedzy. Osoby, które uczestniczyły przynajmniej w 90% godzin lekcyjnych uzyskują zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 22 ust.3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).
Warunki płatności:
1. Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
2.Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać (po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia) w terminie trzy dni przed rozpoczęciem realizacji szkolenia podając tytuł kursu na konto Santander bank :16 1910 1048 3000 2861 1121 0001
3. Faktura pro forma zostaje wystawiona w momencie potwierdzenia szkolenia na pisemną prośbę uczestnika ze wskazaniem adresu e-mail (nie dotyczy sektora finansów publicznych).
4. W przypadku rezygnacji po otrzymaniu „potwierdzenia udziału w szkoleniu” ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa. Rezygnację należy przesłać w formie pisemnej na adres nowysacz@skwp.krakow.pl Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.
5.Brak uiszczenia wpłaty i nie wzięcie udziału w szkoleniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją.