Nowy Targ
kurs
po południu
2000,- zł od osoby

Ogłaszamy nabór na pierwszą edycję kursu:

" Dla kandydatów na KSIĘGOWEGO - poziom podstawowy."

Rozpoczęcie 03.12.2019r. Zajęcia będą odbywać się 2 x w tygodniu w godzinach 15:45- 19:00 (po 4 godziny lekcyjne).

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie księgowego. Przygotowanie to ma mieć charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, tak aby po zakończeniu kursu absolwent posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw rachunkowości, a także potrafił w praktyce stosować zasady etyki zawodowej opisane w „Kodeksie zawodowej etyki w rachunkowości”.

Słuchaczami kursu mogę być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy w zawodzie księgowego, rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy zawodowej.

Czas trwania kursu wynosi 92 godziny lekcyjne, w tym 2 godziny lekcyjne przeznaczone na egzamin ; godzina lekcyjna to 45 minut.

Zajęcia odbywać się będą w dniach i godzinach podanych w harmonogramie danej grupy.

Treści kształcenia

Program kursu obejmuje 2 bloki tematyczne

1. Podstawy rachunkowości finansowej z elementami etyki zawodowej - 72 godz.
• Organizacja działalności gospodarczej,
• Pojęcia wstępne z rachunkowości,
• Charakterystyka aktywów i pasywów,
• Operacje gospodarcze,
• Dowody księgowe,
• Księgi rachunkowe,
• Ewidencja podstawowych operacji bilansowych oraz wynikowych,
• Zasady ustalania wyniku finansowego,
• Sprawozdania finansowe jednostek mikro i małych ,
• Podstawy etyki w działalności gospodarczej i zawodowej,
• Ogólne zasady funkcjonowania systemu finansowo-księgowego do prowadzenia ksiąg rachunkowych - 8 godz.

2. Wybrane zagadnienia publicznoprawne - 18 godz.
• System podatkowy w Polsce,
• VAT - ogólne zasady podatku, podstawy prawne,
• Podatki dochodowe - formy opodatkowania działalności gospodarczej, ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg podatkowych,

• Podstawy rozliczeń z ZUS.

proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, praca zespołowa, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz podręczniki i naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na kursie będzie nabyta wiedza i opanowane umiejętności zawodowe, a także zdolność wykonywania pracy pozwalające:

• posługiwanie się dokumentami księgowymi i urządzeniami ewidencyjnymi,
  • księgowanie podstawowych operacji gospodarczych,
  • sporządzanie sprawozdania finansowego jednostek mikro i małych w rozumieniu ustawy o rachunkowości,
  • znajomość ogólnych zasad opodatkowania oraz prowadzenia ewidencji podatkowych.

Formą zaliczenia kursu jest przynajmniej 70% obecności na zajęciach szkoleniowych oraz egzamin pisemny.

Osoba, która na egzaminie uzyska co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia, otrzyma „zaświadczenie o ukończeniu kursu” na podstawie  § 22 ust.3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U.poz. 652).

Osoba, która na egzaminie uzyskała minimum 60% punktów możliwych do osiągnięcia z całości pracy i jednocześnie minimum 40% możliwych do osiągnięcia punktów z każdej części egzaminu oraz spełnia wymagane warunki otrzymuje dodatkowo Certyfikat „Księgowego” potwierdzający ukończenie I stopnia kwalifikacyjnego ścieżki edukacyjnej SKwP.

Warunki płatności i rezygnacji

Płatnik zobowiązuje się do wpłaty czesnego w terminach i kwotach ustalonych w umowie. Zwrot zaliczki jest możliwy w przypadku pisemnej rezygnacji  z kursu zgodnie z zapisami  zawartymi w  umowie.Wpłat czesnego dokonuje się przelewem na rachunek bankowy oddziału: 15 1020 3466 0000 9902 0001 8747.

Kaczmarczyk Helena, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, wysoko wykwalifikowany praktyk, biegły rewident. Posiada wieloletnie doświadczenie jako główny księgowy oraz wieloletnie doświadczenie jako wykładowca rachunkowości.

Dane Kontaktowe:

SKwP Oddział w Nowym Targu

ul. Mickiewicza 2a, 34-400 Nowy Targ

tel. 18 264-87-80

tel. kom. 530 682 665, 574 604 202

Zgłoszenia

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknęciu opcji "Zapisz się".

Na około dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu otrzymacie Państwo zawiadomienie drogą mailową z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w kursie. Po dokonaniu potwierdzenia  podpisaniu umowy – można dokonywać płatności.

Jeśli płatnikiem jest Firma ( nie ma znaczenia , czy w części, czy w całości) – należy przesłać do nas oświadczenie, które zamieszczone jest na naszej stronie internetowej. Oświadczenie to, opieczętowane i podpisane przez osobę decyzyjną w Firmie, należy przesłać do nas scanem a w dniu rozpoczęcia kursu – dostarczyć w oryginale.

Dane uczestnika szkolenia
Dane drugiego uczestnika szkolenia
Dane trzeciego uczestnika szkolenia
Dane czwartego uczestnika szkolenia
Dane piątego uczestnika szkolenia
Dane szóstego uczestnika szkolenia
Dane siódmego uczestnika szkolenia
Dane ósmego uczestnika szkolenia
Dane dziewiątego uczestnika szkolenia
Dane dziesiątego uczestnika szkolenia

Jeśli płatnikiem jest Firma (w części lub w całości) – należy przesłać do nas oswiadczenie, które zamieszczone jest na naszej stronie internetowej. Oświadczenie to, opieczętowane i podpisane przez osobę decyzyjną w Firmie, należy przesłać do nas scanem a w dniu rozpoczęcia kursu – dostarczyć w oryginale.

Dane do faktury
Załącz