Szkolenie: "Branża deweloperska i budowlana kompleksowo – podatki, wybrane zagadnienia prawne i nie tylko"
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem internetu przy użyciu portalu clickmeeting.pl.
Czas trwania kursu wynosi 13 godzin lekcyjnych w tym konsultacje na czacie. (2 dni szkoleniowe)
Miejsce przeprowadzenia kursu: online
Rozpoczęcie: godzina 9.00
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką szkolenia. Słuchaczami szkolenia mogą być osoby posiadające co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy.
Kompleksowe podejście do tematu branży deweloperskiej oraz budowlanej w zakresie przepisów podatkowych oraz wybranych zagadnień prawnych.
Adresatami szkolenia są: główni księgowi, dyrektorzy finansowi, pracownicy działów księgowych oraz controlingu, osoby zajmujące się podatkami w jednostce, osoby zajmujące się nadzorom nad firmą.
Uczestnicy szkolenia uzyskają podstawową wiedzę i umiejętności niezbędnych do prowadzenia księgowości w firmie deweloperskiej/budowlanej, wiedzę dotyczącą rozliczeń podatkowych w branży budowlanej. Osoby biorące udział w szkoleniu aktualizacją posiadaną wiedzę branżową. Podczas szkolenia istnieje możliwość zadawania pytań i przedyskutowania wątpliwości w zakresie omawianych zagadnień.
Program
1.Księgowość w firmach deweloperskich i budowlanych
- ujmowanie przychodów i kosztów w rachunkowości w odniesieniu do branży
- regulacje dot. wyceny produktu
- regulacje dot. usługi długoterminowej
- podatek odroczony
2.Podatek dochodowy w branży deweloperskiej oraz budowlanej
- przychody podatkowe – data powstania przychodu przy usłudze budowlanej
- przychody podatkowe specyficzne dla branży
- koszty uzyskania przychodu zasady ogólne
- koszty specyficzne dla branży
- inne zagadnienia dot. branży
3.Podatek VAT w branży deweloperskiej i budowlanej
- data powstania obowiązku podatkowego
- kary umowne, odszkodowania i wykonawstwo zastępcze a VAT
- inne zagadnienia VAT dot. branży
4.Inne zagadnienia związane z branżą.
5.Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia
Metody pracy
Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
Efekty kształcenia
- Wiedza: Pozyskanie i doskonalenie wiedzy w zakresie objętym programem kursu
- Umiejętności: Kształtowanie umiejętności czytania tekstu prawnego ze zrozumieniem
- Kompetencje społeczne: Wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
Po zakończeniu kursu słuchacz:
- Definiuje podstawowe pojęcia wynikające z programu kursu
- Wymienia źródła prawa dla omawianej tematyki
- Prawidłowo interpretuje przepisy prawa dotyczące tematyki szkolenia
- Wymienia i rozumie obowiązujące zasady etyki zawodowej
Warunki zaliczenia kursu
Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 23 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz.2175).
Zapisy na szkolenie
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się". Jeśli płatnikiem jest Firma (w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.
Warunki płatności i rezygnacji
Przesłanie formularza on-line stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty. Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed rozpoczęciem szkolenia po jego potwierdzeniu. Przedpłaty w wysokości 100% prosimy kierować na numer konta: Santander Bank Polska SA 80 1090 2053 0000 0001 4672 1556; tytułem: imię i nazwisko oraz nazwa szkolenia. Faktura pro forma zostaje wystawiona na pisemną prośbę uczestnika, po wcześniejszym wypełnieniu i przesłaniu do organizatora oświadczenia. Rezygnację (najpóźniej na 1 dzień roboczy przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres chrzanow@skwp.krakow.pl. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.
Informacja o kadrze
Wykładowca: Małgorzata Tarkowska Absolwentka studiów magisterskich ekonomicznych i pedagogicznych jak również studiów podyplomowych na kierunku analityk finansowy oraz rachunkowość. Posiadane uprawnienia: biegły rewident o numerze 10725, licencja Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg, dyplomowany księgowy SKwP, aplikacja administracyjna. Ponad 25 letnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, podatków oraz audytu zdobywane w podmiotach z różnych branż i o różnej wielkości jako główny księgowy, dyrektor finansowy oraz biegły rewident. Obecnie Prezes spółki rachunkowo-audytorskiej oraz trener na szkoleniach wewnętrznych w zakresie rachunkowości i podatków, wykładowca z zakresu podatków, rachunkowości i prawa spółek. Jest osobą, która uwielbia pracę z ludźmi oraz przekazywanie im swojej wiedzy jak również czerpanie wiedzy od innych (ciągłe samodoskonalenie). Pragnie przekazywać entuzjazm zawodowy ze świadomością, że ten zawód to nie jest "prosty kawałek chleba" ale dający możliwość samorealizacji i nie pozwalający szarym komórkom na lenistwo.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !