Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Zmiana zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym, osób wykonujących pracę na podstawie umowy zlecenia od 01.01.2016 roku

pon, wt

Kurs - „Zmiana zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym, osób wykonujących pracę na podstawie umowy zlecenia od 01.01.2016 roku”

Czas trwania kursu wynosi 4 godziny lekcyjne.

Kurs odbędzie się dnia:

15.12.2015 - I grupa o godz. 14.00,

11.01.2016 - II grupa o godz. 14.00,

1. Zbieg tytułów do ubezpieczeń - zasady rozstrzygania w tym:

• wykonywanie kilku umów zawartych z tym samym zleceniodawcą,

• wykonywanie kilku umów zawartych z różnymi zleceniodawcami,

• umowa zlecenie i działalność gospodarcza lub współpraca,

• umowy zlecenia osób duchownych,

• umowy zlecenia posłów i senatorów.

2. Ustalanie łącznej podstawy wymiaru składek z uwzględnieniem okresów niezdolności do pracy.

3. Zbieg umowy zlecenia z umową o pracę.

4. Umowy zlecenia zawarte z rencistą lub emerytem.

5. Umowy zlecenia zawarte przed 01-01-2016r.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z póź.zm.)

Wykładowcą na kursie jest specjalista ds. ubezpieczeń społecznych Pani Ewa Wnęk.

Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl