Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Zasady opodatkowania podatkiem VAT transakcji z podmiotami zagranicznymi

Zasady opodatkowania podatkiem VAT transakcji z podmiotami zagranicznymi

Wadowice

KURS "Zasady opodatkowania podatkiem VAT transakcji z podmiotami zagranicznymi"

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami  dotyczące wyłącznie tematyki szkolenia .

Rozpoczęcie: godzina 8.30   (do 14.30)

MIEJSCE SZKOLENIA: WCK w Wadowicach, ul. Teatralna 1

DATA: 23.05.2019 (czwartek), godz. 8.30-14.30

CENA: 320 zł (300 zł dla Członków SKwP z opłaconą składką członkowską)

1. Transakcje w obrocie towarowym z podmiotami zagranicznymi (150 min)
    • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.
    • Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
    • Dostawa towarów dla której podatnikiem jest nabywca.
    • Import towarów.
    • Eksport towarów.
    • Transakcje nie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT z uwagi na miejsce dostawy towarów.
  2. Miejsce dostawy towarów w obrocie z podmiotami zagranicznymi (60 min)
    • Miejsce dostawy towarów - zasada ogólna.
    • Miejsce dostawy towarów, które są instalowane lub montowane.
    • Miejsce dostawy towarów niewysyłanych ani nietransportowanych.
    • Miejsce dostawy towarów w transakcjach łańcuchowych.
    • Miejsce dostawy towarów w transakcjach trójstronnych uproszczonych (WTT).
    • Miejsce dostawy przy imporcie towarów.
    • Miejsce dostawy przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
  3. Miejsce świadczenia usług w obrocie z podmiotami zagranicznymi (30 min)
    • Miejsce świadczenia usług w przypadku świadczenia usług przez podatnika zagranicznego.
    • Import usług.
    • Miejsce świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika zagranicznego.
    • Świadczenie usług nie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT z uwagi na miejsce świadczenia.
  4. Dobre praktyki pozwalające chronić wizerunek firmy i uniknąć potencjalnego uczestnictwa (wciągnięcia) w oszustwo podatkowe związane z transakcjami wewnątrzwspólnotowymi
    • Oszustwa podatkowe dotyczące podatku VAT związane z transakcjami wewnątrzwspólnotowymi.
    • Orzeczenia ETS oraz polskich sądów administracyjnych dotyczące oszustw podatkowych z wykorzystaniem transakcji wewnątrzwspólnotowych.
    • Analiza kontrahentów, warunków transakcji, pozwalająca zapobiec przed uczestnictwem (wciągnięciem) w oszustwo podatkowe związane z transakcjami wewnątrzwspólnotowym.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest znany i ceniony ekspert podatku VAT na terenie Małopolski, specjalista w dziedzinie podatku VAT, długoletni współpracownik SKwP.

Proszę o dokonanie przedpłaty do 21.05.2019 na konto bankowe SKwP Kraków.

W trakcie szkolenia przerwa kawowa i obiadowa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
Koło SKwP w Wadowicach

Tel: 730 648 293, 690 669 247
E-mail: wadowice@skwp.krakow.pl

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.

fax.  12  633 35 21