Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Wykorzystanie ulgi B plus R oraz Innovation Box w praktyce - aspekty podatkowe i bilansowe

2019-09-04

Kurs - „Wykorzystanie ulgi B plus R oraz Innovation Box w praktyce - aspekty podatkowe i bilansowe"

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Definicja prac B+R:
    a) Czym są prace B+R na gruncie prawa podatkowego?
    b) Kto może prowadzić prace B+R?
    c) Jakie są korzyści podatkowe ze skorzystania z ulgi B+R?
  2. Koszty kwalifikowane B+R oraz ich identyfikacja:
    a) Koszty pracownicze
    b) Materiały i surowce
  3. Zasady odliczenia:
    a) Załącznik do zeznania podatkowego CIT/BR
    b) Zasady odliczenia w przypadku uzyskania dochodu
    c) Zasady odliczenia w przypadku poniesienia straty
  4. System ewidencji i dokumentacji prac B+R:
    a) Ewidencja księgowa (polityka rachunkowości, ZPK, ujęcie księgowe prac B+R)
    b) Dokumentacja organizacyjna (uchwały, regulaminy, plany itp.)
    c) Dokumentacja pracownicza (ewidencja czasu pracy, umowy o pracę, zlecenia, zakresy obowiązków, karty stanowiskowe itp.)
  5. Procedura wdrożenia ulgi B+R:
    a) Ocena opłacalności
    b) Wdrożenie ulgi B+R
    c) Bezpieczeństwo wykorzystania ulgi B+R
    d) Rozwój prac B+R
  6. Przykładowe wykorzystanie ulgi B+R w różnych branżach.
  7. Innovation Box:
    a) Czym są dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej?
    b) Jakie są warunki zastosowania stawki 5% do dochodów kwalifikowanych?
  8. Dyskusja i pytania.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest Patryk Prus - prawnik, doradca podatkowy (nr wpisu 12202). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie związane z prawem podatkowym. Wieloletni pracownik administracji skarbowej, w tym urzędu skarbowego, izby administracji skarbowej oraz Krajowej Informacji Skarbowej. Były urzędnik mianowany służby cywilnej. Posiada zdany egzamin kwalifikacyjny na inspektora kontroli skarbowej. Absolwent studiów doktoranckich w Zakładzie Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek założyciel Stowarzyszenia Doktorantów i Doktorów Prawa Podatkowego. Członek zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.