Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Świadczenia pieniężne na czas choroby i macierzyństwa - najnowsze zmiany

Świadczenia pieniężne na czas choroby i macierzyństwa - najnowsze zmiany

Kurs - „Świadczenia pieniężne na czas choroby i macierzyństwa - najnowsze zmiany

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej, specjalistów HR i księgowości, którzy na co dzień zajmują się rozliczaniem wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych.

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Rodzaje świadczeń (nabywanie prawa, wysokość, zasady dokumentowania).
  2. Ustalanie podstawy zasiłkowej:
    • okresy zatrudnienia uwzględniane przy ustalaniu podstawy
    • ustalanie wysokości podstawy - zasady ogólne:
    • minimalna podstawa świadczeń
    • wyrównanie do zasiłku macierzyńskiego
    • składniki uwzględniane przy obliczaniu podstawy
  3. Ustalanie wysokości świadczenia w przypadkach szczególnych:
    • ustalanie wysokości świadczenia w przypadku zmiany wymiaru etatu,
    • ustalanie wysokości świadczenia w przypadku zmiany zasad wynagradzania,
    • ustalanie wysokości świadczenia w przypadku wykonywania zlecenia lub dzieła na rzecz własnego pracodawcy,
    • uwzględnianie premii, dodatków i innych składników wynagrodzenia w podstawie świadczeń
  4. Uzupełnianie wynagrodzenia:
    • zasady uzupełniania stałych i zmiennych składników wynagrodzenia,
    • szczególne zasady uzupełniania wynagrodzenia,
    • składniki wynagrodzenia niepodlegające uzupełnienia
  5. Ustalanie kwoty brutto i netto świadczenia z tytułu choroby lub macierzyństwa.
  6. Zasady przygotowywania dokumentacji niezbędnej do wypłaty zasiłków (ZUS - Z3, ZUS- Z15a, ZUS-Z15b).

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest Pani Małgorzata Rusak - doświadczony, długoletnie pracownik służb finansowo-rachunkowych

Absolwentka Politechniki Opolskiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada certyfikat księgowego wydany przez Ministra Finansów. Doświadczony, długoletnie pracownik służb finansowo-rachunkowych. Obecnie samodzielna księgowa oraz kierownik działu kadr w podmiocie gospodarczym działającym
w branży budowlanej. Wykładowca akademicki, ze szczególnym uwzględnieniem studiów podyplomowych. Długoletnie doświadczenie zawodowe pozwala na praktyczne podejście do pracy naukowo-dydaktycznej.

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.