Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Sporządzanie i podpisywanie elektronicznych sprawozdań finansowych

Sporządzanie i podpisywanie elektronicznych sprawozdań finansowych

Wadowice
2019-03-22

Kurs - „Sporządzanie i podpisywanie elektronicznych sprawozdań finansowych" - w WADOWICACH

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8.30 - 14.30.

MIEJSCE SZKOLENIA: WCK w Wadowicach, ul. Teatralna 1, sala nr 15 (II piętro)

Rozpoczęcie: godzina 8.30

1. Sporządzanie i podpisywanie elektronicznych sprawozdań finansowych.
  2. Zmiany w przepisach ustawy o rachunkowości, w ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych regulujące zasady sporządzania elektronicznych sprawozdań finansowych.
  3. Nowe regulacje dotyczące formy sprawozdań finansowych wynikające ze zmiany w ustawie o Krajowym Rejestrze Sądowym.
  4. Podmioty upoważnione do sporządzania e-sprawozdań.
  5. e-Sprawozdanie finansowe w ustrukturyzowanej formie.
  6. Organizacyjne problemy sporządzania e-sprawozdań;
    • niezbędne zmiany w systemach finansowo-księgowych oraz sposobie prowadzenia ksiąg rachunkowych,
    • ocena przyjętych zasad rachunkowości, pod kątem możliwości sporządzania sprawozdania finansowego w strukturze logicznej,
    • dostosowanie planu kont do e-sprawozdań.
  7. e-Sprawozdanie z działalności.
  8. e-Sprawozdanie biegłego rewidenta.
  9. Kwalifikowany podpis elektroniczny i podpis zaufany.
  10. Podpisywanie e-sprawozdań finansowych i z działalności.
  11. Składanie e-sprawozdań do KRS i organów podatkowych.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest Pani Ilona Bienias - doświadczony praktyk, wieloletni wykładowca SKwP.

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
Koło SKwP w Wadowicach