Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img SKŁADKI I ZASIŁKI 2019 R

do południa, pon

Szkolenie:

SKŁADKI I ZASIŁKI W 2019 R . AKTUALNY STAN PRAWNY NA DZIEŃ 23.09.2019

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Szkolenie dedykowane  jest  dla:
* pracowników działów kadrowo-płacowych, działów księgowości, biur rachunkowych,
*osoby odpowiedzialne za rozliczanie wynagrodzeń pracowników i zasiłków z ubezpieczenia chorobowego ZUS
*osoby, które świadomie chcą się poruszać po rynku pracy, znać swoje uprawnienia i obowiązki
W najważniejsze trakcie szkolenia zostaną przybliżone zagadnienia dotyczące zmian w przepisach prawa dotyczących świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Podczas zajęć omówione zostaną zasiłki macierzyńskie, opiekuńcze, prawo do urlopu rodzicielskiego i ojcowskiego. Wykładowca zaprezentuje aktualne zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłków dla pracowników, zleceniobiorców, przedsiębiorców. Szkolenie ma na celu również przedstawienie zasad wystawiania zwolnień lekarskich i obowiązków płatnika składek z uwzględnieniem najnowszych zmian.

Treść szkolenia:

SKŁADKI I ZASIŁKI W 2019 R
1. Zmiany w zakresie pobierania zaliczki na podatek za osoby do 26 roku życia
a) składka zdrowotna za osobę która nie ukończyła 26 lat jak naliczać,
b) ukończenie wieku w trakcie miesiąca a rozliczenia podatkowe i składkowe
2. Zasiłki chorobowe, świadczenie rehabilitacyjne
a) okresy wypłaty, okres wyczekiwania na prawo do zasiłku okres zasiłkowy i zasady jego ustalania
b) kiedy świadczenia chorobowe nie przysługują
c) kontrola orzekania i kontrola wykorzystywania zwolnień lekarskich zmiany od 2019 r.
d) dokumentowanie prawa do zasiłków chorobowych (eZLa, ZLA), macierzyńskich, opiekuńczych
e) podstawa wymiaru zasiłków pracowników i zleceniobiorców - składniki wchodzące do podstawy wymiaru
f) przychody uwzględniane w podstawie wymiaru zasiłków
3. Zasiłki macierzyńskie
a) za okres urlopu macierzyńskiego
b) za okres urlopu rodzicielskiego
c) za okres urlopu ojcowskiego
d) wydłużenie urlopu rodzicielskiego w razie podjęcia pracy u swojego pracodawcy sposoby obliczania okresu wydłużenia
4. Zasiłek opiekuńczy
a) komu przysługuje
b) okres zasiłkowy
c) dokumenty do wypłaty
5.Pytania uczestników

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

•    doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
•    wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
•    przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Warunki płatności i rezygnacji:

Płatnik zobowiązuje się do wpłaty gotówki w dniu szkolenia lub przelewem 7 lub 14 dni po otrzymaniu wysłanej elektroniczne faktury. Zgłoszenia rezygnacji z udziału przyjmujemy  najpóźniej do 3 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć.

Wykładowca Absolwentka Politechniki Opolskiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada certyfikat księgowego wydany przez Ministra Finansów. Doświadczony, długoletni pracownik służb finansowo-rachunkowych. Obecnie samodzielna księgowa oraz kierownik działu kadr . Wykładowca akademicki, ze szczególnym uwzględnieniem studiów podyplomowych. Długoletnie doświadczenie zawodowe pozwala jej na praktyczne podejście do pracy naukowo-dydaktycznej.

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@olkusz.skwp.pl

W trakcie szkolenia przerwa kawowa oraz lunch.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !!! biuro@olkusz.skwp.pl  tel./ fax 32 754-47-48 530-684-181

tel. 032 754 47 48

e-mail: biuro@olkusz.skwp.pl