Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Rzeczowe aktywa trwałe w świetle regulacji ustawy o rachunkowości MSSF/MSR oraz przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Szkolenie:

„Rzeczowe aktywa trwałe w świetle regulacji ustawy o rachunkowości MSSF/MSR oraz przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 9.00; ul. Kazimierza Wielkiego 19  Kraków.

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe,zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch.

1. Definicja i zakres rzeczowych aktywów trwałych

2. Zasady ujmowania

3. Początkowa wycena rzeczowych aktywów trwałych:

• składniki ceny nabycia bądź kosztów wytwarzania,
  • ustalanie ceny nabycia bądź kosztu wytworzenia,
  • aktywowanie kosztów finansowania zewnętrznego zgodnie z MSR 23.

4. Zmiana wartości początkowej według MSSF/MSR

• przyłączenie lub odłączenie części składowych,
  • ulepszenie rzeczowych aktywów trwałych oraz ich generalne remonty i przeglądy,
  • zmiany istniejących zobowiązań o podobnym charakterze w świetle KIMSF1.

5. Wycena rzeczowych aktywów po początkowym ujęciu:

•   model ceny nabycia, kosztu wytworzenia oraz oparty na wartości przeszacowanej,
  •   zmiana przyjętego modelu.

6. Amortyzacja rzeczowych aktywów trwałych:

•  identyfikacja składników rzeczowych aktywów trwałych podlegających amortyzacji,
  •  części składowe (komponenty) rzeczowych aktywów trwałych,
  •  odpisy aktualizujące wartość,
  •  korekta wartości podlegającej amortyzacji (przeszacowanie, ulepszenie, odpisy aktualizujące, metody  amortyzacji).

7. Utrata wartości rzeczowych aktywów trwałych

•  przesłanki utraty wartości,
  •  ustalenie wartości odzyskiwalnej,
  •  ujęcie odpisu z tytułu utraty wartości oraz jego odwrócenie.

8. Usunięcie rzeczowych aktywów trwałych ze sprawozdania finansowego

•  kryteria dokonywania wyłączeń,
  •  częściowa likwidacja bądź sprzedaż rzeczowych składników majątku,
  •  odrzucenie odpisu.

9. Usunięcie pozycji rzeczowych aktywów trwałych ze sprawozdania finansowego

10. Zmiana klasyfikacji rzeczowych aktywów trwałych

11. Przeznaczenie rzeczowych składników do likwidacji

•  kryteria zakwalifikowane do likwidacji lub sprzedaży,
  •  wycena tych aktywów,
  •  ujęcie odpisu aktualizującego z tytułu utraty wartości i jego odwrócenie.

12. Ujawnienie informacji dotyczących rzeczowych aktywów trwałych w świetle MSSF/MSR oraz według Ustawy o rachunkowości.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowoseminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

•  doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
  •  wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
  •  przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z póź.zm.).

Wykładowcą na kursie jest Pani Ilona Bienias - biegły rewident, specjalista ds. rachunkowości. Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21