Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Rezerwy i odpisy aktualizujące utratę wartości aktywów w prawie bilansowym

Rezerwy i odpisy aktualizujące utratę wartości aktywów w prawie bilansowym

pt

Kurs- „Rezerwy i odpisy aktualizujące utratę wartości aktywów w prawie bilansowym z uwzględnieniem rezerw i odpisów aktualizujących w jednostkach sektora finansów publicznych”.

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00  ul. Kazimierza Wielkiego 19

1. Rezerwy na świadczenia pracownicze.

2. Rezerwy na przyszłe zobowiązania z tytułu:- udzielonych gwarancji i potrąceń- operacji kredytowych- skutków toczącego się postępowania sądowego.

3. Przyszłe zobowiązania spowodowane restrukturyzacją.

4. Rezerwy tworzone w związku z zagrożeniem utraty zdolności do kontynuowania  działania.

5. Rezerwy na koszty demontażu i usunięcia składników aktywów.

6. Bierne rozliczenia międzyokresowe z tytułu oszacowanych kosztów.

7. Rezerwy na zwroty produktów i towarów.

8. Ujawnienie zobowiązań warunkowych.

9. Wycena, wykorzystanie i rozwiązanie rezerwy oraz prezentacja w sprawozdaniu  finansowym.

10.Poręczenia i gwarancje udzielane przez jednostki samorządu terytorialnego.

11. Rezerwa na podatek odroczony.

12. Odpisy aktualizujące aktywa, obowiązek ich tworzenia:

• ujęcie w księgach rachunkowych (tworzenie, wykorzystanie i rozwiązanie w tym odpisy aktualizujące należności, środki trwałe, środki trwałe w budowie, wartości niematerialne i prawne, długoterminowe aktywa finansowe, zapasy).

13. Skutki podatkowe tworzenia, wykorzystywania i rozwiązywania rezerw i odpisów aktualizujących aktywa.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z póź.zm.)

Wykładowcą na kursie jest Pani Ilona Bienias. Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl