Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Regulacje prawne dotyczące podejmowania i świadczenia pracy przez cudzoziemców na terenie RP

czw

Szkolenie: „Regulacje prawne dotyczące podejmowania i świadczenia pracy przez cudzoziemców na terenie RP”

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Miejsce przeprowadzenia kursu: ul. Kazimierza Wielkiego 19, godzina rozpoczęcia 9.00.

1. Przesłanki prawa do wykonywania pracy przez cudzoziemca na terytorium RP

2. Zasady postępowania w sprawie udzielenia zezwolenia na pracę

3. Przypadki, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę

4. Tzw. procedura uproszczona przy zatrudnianiu obywateli: Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej, Ukrainy

5. Zasady postępowania w sprawie udzielenia jednolitego pozwolenia na pobyt i pracę

6. Zasady postępowania o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagających wysokich kwalifikacji

7. Skutki powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej

8. Status prawny pracownika cudzoziemca (prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika cudzoziemca)

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
  • wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
  • przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z póź.zm.)

Wykładowcą na kursie jest Pan Artur Baranowski - długoletni wykładowca, specjalista z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych.

Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

fax.  12  633 35 21