Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Rachunki i obroty wierzytelnościami w ujęciu bilansowym, podatkowym i VAT

Rachunki i obroty wierzytelnościami w ujęciu bilansowym, podatkowym i VAT

pon

„Rachunki i obroty wierzytelnościami w ujęciu bilansowym, podatkowym i VAT”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Organizacja ewidencji rozrachunków

2. Dokumentacja i ewidencja rozrachunków z odbiorcami i dostawcami krajowymi i zagranicznymi

3. Rozrachunki związane z inwentaryzacją i ich rozliczanie

4. Realizacja umów leasingowych - przekształcenie leasingu operacyjnego na  finansowy

5. Pożyczki otrzymane i udzielone - wycena w skorygowanej cenie nabycia

6. Sprzedaż wierzytelności własnych oraz zakup wierzytelności, w tym w drodze  przetargu

7. Ewidencja factoringu u factora i factoranta

8. Odpisy aktualizujące należności

9. Umorzenie wierzytelności

10. Tranzyt rozliczany i organizowany - rozrachunki w tym obrocie

11. Rozrachunki z tytułu sprzedaży na raty

12. Rozrachunki z tytułu reklamacji dostaw i usług

13. Zaliczki, przedpłaty i zadatki

14. Postępowanie układowe u dłużnika i wierzyciela

15. Ewidencja częściowych spłat należności

16. Rozrachunki w walutach obcych oraz rozrachunki waloryzowane

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 34 poz. 186 z póź.zm.)

Wykładowcą na kursie jest Pani mgr Ilona Bienias - biegły rewident, długoletni wykładowca SKwP. Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21