Prawo pracy w 2019r.

2019-06-07

Kurs - „Prawo pracy w 2019r.”

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Omówienie najnowszych zmian w Kodeksie pracy wynikających z ustawy z dnia 21 lutego 2019r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  2. Monitoring, kontrola pracownika, a jego dobra osobiste w świetle orzecznictwa SN i obowiązujących przepisów.
  3. Omówienie zasad związanych z udzielaniem urlopów związanych z rodzicielstwem i nowych przepisów unijnych w tym zakresie.
  4. Dopuszczenie do pracy po urlopach związanych z rodzicielstwem w świetle orzecznictwa SN.
  5. Świadectwo pracy - kontrowersyjne zapisy, zasady wydawania odpisów i sprostowanie świadectwa pracy.
  6. Rozliczanie czasu pracy, nieobecności i zwolnień z pracy w świetle aktualnego orzecznictwa, a także obowiązków wynikających z nowego rozporządzenia z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej.
  7. Podróże służbowe pracowników - zasady rozliczania, aktualne orzecznictwo i stanowiska organów.
  8. Omówienie prognozowanych zmian i pozostałych aktualności.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:
zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

- doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
- wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest specjalista ds. prawa pracy Pani Maja Chodacka, długoletni wykładowca SKwP.

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21