Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Praktyczne zastosowanie nowych rozwiązań dotyczących stosunku pracy nauczyciela oraz pracowników niebędących nauczycielami

Nowy Sącz
2019-04-08

„Praktyczne zastosowanie nowych rozwiązań dotyczących stosunku pracy nauczyciela oraz pracowników niebędących nauczycielami”

TERMIN: 8 kwietnia 2019r od godz. 9.30

WYKŁADOWCA: Nadinspektor PIP specjalista w zakresie prawa pracy i prawa oświatowego, prawnik, praktyk wykładanych zagadnień, długoletni wykładowca naszej firmy.

ODPŁATNOŚĆ: 310 zł od jednego uczestnika

Zakres tematyczny:

1. Zakładowe źródła prawa pracy
    - Regulamin pracy,
    - Regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

2. Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy
    - Prowadzenie akt osobowych pracowników – zmiany w przepisach
    - Stosunek pracy nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami w aspekcie zmian prowadzonych do ustawy: Karta Nauczyciela i Kodeks Pracy
    - Umowa na czas określony, limit zatrudnienia, przekształcenie umowy zawartej na czas określony w zatrudnienie bezterminowe, badania lekarskie, szkolenie bhp.
    - Zmiana warunków zatrudnienia
    - Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej
    - Zmiany w zakresie wydawania świadectw pracy,

1. Umowy cywilnoprawne

4.   Czas pracy i wynagrodzenia
       -  Ewidencjonowanie czasu pracy
       -  Naruszenie prawa do odpoczynku
       - Zatrudnienie w tej samej dobie
       - Pensum łączone, praca w godzinach ponadwymiarowych i doraźnego zastępstwa,
       - Terminy wypłaty świadczeń pieniężnych wynikających ze stosunku pracy

1.   Urlopy pracownicze w tym urlop dla poratowania zdrowia – po zmianach

2.   Kary porządkowe

7.   Odpowiedzialność pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika

8.   Mobbing w miejscu pracy

9.   Dokumentacja pracownicza

10.  Dyskusja wolne wnioski (PPK – pracownicze plany kapitałowe,  ustawa o związkach zawodowych - zmiany)

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Miejsce przeprowadzenia kursu: ul. Kochanowskiego 18 33-300 Nowy Sącz.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
  • wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
  • przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2017 r.).

Warunki płatności:

Płatnik zobowiązuje się do zapłaty za szkolenie w terminie ustalonym przez Organizatora.

DB O/Nowy Sącz 16 1910 1048 3000 2861 1121 0001

Wykładowca - Nadinspektor PIP specjalista w zakresie prawa pracy i prawa oświatowego, prawnik, praktyk wykładanych zagadnień, długoletni wykładowca naszej firmy.

e-mail: biuro@nowysacz.skwp.pl

poniedziałek - piątek  9.00 - 15.00

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@nowysacz.skwp.pl