Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE

Tarnów
2019-10-18

Nazwa Kursu "PRACOWNICZE  PLANY  KAPITAŁOWE"

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami  dotyczące wyłącznie tematyki szkolenia .

Rozpoczęcie: godzina 9.00  ul Kopernika 8/2 w Tarnowie

1. Podstawy Pracowniczych Planów Kapitałowych (PKK), akty prawne, miejsce w systemie prawnym.
  2. Relacja pomiędzy PKK a Kodeksem Pracy i ustawami dot. ubezpieczeń społecznych
  3. Podmioty objęte regulacjami, terminy wdrożeń do systemu PPK
  4. Zakres obowiązujący podmioty podlegające pod ustawę.
  5. Obowiązki nałożone na pracodawcę, na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  6. Z czym należy się liczyć przy obsłudze PKK, koszty zarządzania systemem u pracodawcy.
  7. Charakterystyka systemu PKK, podział środków na część dłużną i udziałową. Jakie informacje powinien posiadać pracodawca?
  8. Nowe pojęcia w systemie, nowe podejście do wynagrodzenia, wypłaty, wypłaty transferowej, zwrotów środków.
  9. Zagadnienia prawa cywilnego związane z umowami obecnymi w systemie PKK, rodzaje umów, strony, wymogi formalne.
  10. Umowa o zarządzanie PPK – zakres, na co zwrócić uwagę, kwestie problemowe
  11. Umowa o prowadzenie PPK – zakres, na co zwrócić uwagę, kwestie problemowe
  12. Obowiązki informacyjne – które leżą po stronie pracodawcy a które po stronie instytucji finansowej?
  13. Zasady dotyczące wpłat dokonywanych do systemu PPK – podmiot finansujący, wysokości i  terminy. Zasady rozliczania wpłat.
  14. Deklaracja uczestnika PPK w zakresie rezygnacji – omówienie na podstawie dokumentu.
  15. Udział środków publicznych, wpłata powitalna, dopłaty roczne
  16. Z czym musi się liczyć pracodawca względem podmiotów publicznych w zakresie sprawowanego przez nie nadzoru?
  17. Nowe pojęcie: „Wyznaczona instytucja finansowa”.
  18. Ewidencja Pracowniczych Planów Kapitałowych – jakie informacje tam odnajdujemy?
  19. Zagadnienia szczególne: rozwód, unieważnienia małżeństwa, śmierć uczestnika PPK
  20. Zasady wypłaty zgromadzonych środków.
  21. Ograniczenia związane z rozporządzaniem środkami zgromadzonymi w PPK, w szczególności regulacje dotyczące wypłaty, wypłaty transferowej i zwrotu środków.
  22. Sankcje karne
  23. Pytania i dyskusja.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Warunki płatności i rezygnacji:

Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać w terminie trzy dni przed realizacji szkolenia.

W przypadku rezygnacji  po otrzymaniu  informacji od Stowarzyszenia Księgowych  o realizacji szkolenia w planowanym terminie ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa.

Rezygnacje należy przesłać w formie pisemnej na adres tarnow@skwp.pl

Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.

Przelewu prosimy dokonać na konto

BOŚ O/TARNÓW 71 1540 1203 2001 4280 1317 0001

Wykładowca

Łukasz Pietruk

• Radca Prawny, ekspert w zakresie ochrony danych osobowych, wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Romana Pietruk, Łukasz Pietruk s.c.,
    • ukończona aplikacja radcowska OIRP Warszawa, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UKSW, absolwent studiów podyplomowych “Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej w Praktyce”.
    • W codziennej pracy świadczy usługi doradcze oraz prowadzi szkolenia dla instytucji prywatnych i publicznych z zakresu prawa administracyjnego. Posiada własne publikacje.  Szkolenia prowadzi od 2006 r

(14) 627-44-74
tel/fax. (14) 622-22-08

e-mail:  tarnow@skwp.pl