Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych

Pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych

seminarium

Pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Prognozowanie możliwości uzyskania dofinansowania - ocena na podstawie dokumentacji konkursowej, puli dostępnych środków i doświadczeń poprzednich naborów.

2.Etapy procedury pozyskiwania dofinansowania – wybór konkursu, przygotowanie i złożenie wniosku, ocena wniosku, podpisanie umowy, realizacja projektu, rozliczenie, utrzymanie trwałości projektu.

3.Budżetowanie projektu – poszczególne elementy prognozy finansowej, w tym prognozowane sprawozdanie finansowe.

4. Wyodrębniona rachunkowość projektu – możliwe rozwiązania na gruncie rachunkowości finansowej z uwzględnieniem MSR 20, a także w przypadku prowadzenia uproszczonych ewidencji podatkowych.

5. Rozliczenie projektu – wnioski o płatność i kontrole.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów,
  •  naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 22 ust.3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).

Szkolenie poprowadzi Pan Marcin Osikowicz - doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego i Krakowskiej Szkoły Wyższej, magister prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego Autor i współautor licznych artykułów i publikacji naukowych. Jest doświadczonym i długoletnim wykładowcą SKwP Oddział w Krakowie w zakresie rachunkowości.

Zapisy na szkolenie:

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.

W trakcie szkolenia przerwa kawowa i obiadowa.