Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Podróże służbowe - zasady rozliczania, czas pracy, ubezpieczenia społeczne, opodatkowanie

2019-10-07
seminarium

Kurs - „Podróże służbowe - zasady rozliczania, czas pracy, ubezpieczenia społeczne,  opodatkowanie"

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Pojęcie i rodzaje podróży służbowej:
 - cechy podróży służbowej,
 - podróż służbowa a inne formy przemieszczania się pracowników (przeniesienie służbowe, oddelegowanie),
 - moment rozpoczęcia i zakończenia podróży służbowej.
2. Czas pracy w podróży służbowej:
 - czas pracy a szkolenia pracowników,
 - ewidencja czasu pracy w podróży służbowej,
 - konsekwencje naruszenia przepisów o czasie.
3. Świadczenia przysługujące z tyt. podróży służbowej.
4. Podróże służbowe kierowców i pracowników mobilnych.
5. Wypadki przy pracy w podróżach służbowych.
6. Podróże służbowe pracowników (podatki).
7. Podróże służbowe pracowników (ubezpieczenia społeczne).
8. Podróże osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych  (opodatkowanie, ubezpieczenia społeczne).
9. Podróże osób prowadzących działalność gospodarczą  (koszty przejazdu, wyżywienia, ubezpieczenia społeczne).
10. Koszty uzyskania przychodów.
11. Podróże służbowe a VAT.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest Pani Ilona Bienias - specjalista praktyk, biegły rewident i doradca podatkowy, właściciel biura rachunkowego. Jest doświadczonym i długoletnim wykładowcą SKwP Oddziału w Krakowie w zakresie rachunkowości, wykładowcą na kursach dla biegłych rewidentów oraz certyfikowanych księgowych.

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.