Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Podatek dochodowy odroczony w praktyce rachunkowości

Podatek dochodowy odroczony w praktyce rachunkowości

pon

Szkolenie

„Podatek dochodowy odroczony w praktyce rachunkowości"

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką kursu. Słuchaczami kursu  mogą być osoby posiadające  co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy. Czas trwania kursu wynosi  7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 9.00; ul. Kazimierza Wielkiego 19  Kraków.

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe,zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch.

Treść szkolenia:

1. Uzasadnienie potrzeby alokacji podatku dochodowego w czasie:

• podatek dochodowy a system informacyjny w rachunkowości,
  • wynik bilansowy a podatkowy,
  • różnice trwałe i przejściowe,
  • przyczyny odroczenia podatku dochodowego.

2. Podatek bieżący - ujmowanie i prezentacja

3. Wartość księgowa i podatkowa aktywów i pasywów

4. Różnice przejściowe - ogólna charakterystyka, różnice ujemne i dodatnie

5. Aktywa i zobowiązania z tytułu podatku dochodowego:

• zasady ujęcia,
  • wycena aktywów i rezerw z tytułu podatku dochodowego.

6. Uznanie podatku odroczonego zasady ogólne  uznanie w rachunku zysków i strat odniesienie na kapitał własny i wartość firmy

7. Prezentacja i ujawnienie informacji o podatku dochodowym

8. Ustalenie podatku odroczonego - praktyczne aspekty wyceny i ewidencji, wycena na dzień bilansowy i na dzień nabycia, odniesienie skutków przeszacowania, zrachowanie podatku odroczonego oraz wykorzystanie i rozwiązanie rezerw, ujęcie w ewidencji dotyczące:

• rzeczowych aktywów trwałych,
  • inwestycji długoterminowych,
  • długoterminowych rozliczeń międzyokresowych,
  • zapasów,
  • należności,
  • inwestycji krótkoterminowych,
  • krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych,
  • rezerw na zobowiązania,
  • rezerw na straty z transakcji w toku i przyszłe zobowiązania,
  • rezerwy na straty spowodowane zaniechaniem działalności,
  • zobowiązania,
  • rozliczenia międzyokresowe.

9. Ujęcie podatku odroczonego w szczególnych przypadkach (leasing, kontrakty długoterminowe, połączenia spółek, konsolidacja)

10. Prezentacja i informacje uzupełniające o podatku odroczonym w sprawozdaniu finansowym

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2017 r.).

Wykładowcą na kursie jest Pani mgr Ilona Bienias - biegły rewident Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21