Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Podatek dochodowy od osób fizycznych pobierany przez płatników w 2018 roku i zmiany na 2019 rok

2019-01-18

Kurs - „Podatek dochodowy od osób fizycznych pobierany przez płatników w 2018 roku i zmiany na 2019 rok"

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych uzyskiwanych przez pracowników świadczeń pieniężnych i niepieniężnych w kraju i zagranicą.
2. Opodatkowanie wynagrodzeń pracowników oddelegowanych do innego kraju.
3. Obowiązki zakładów pracy w zakresie poboru zaliczek na podatek dochodowy:
   - koszty uzyskania
   - ulga w podatku (PIT-2)
4. Zwolnienia przedmiotowe z art. 21 ustawy.
5. Opodatkowanie wynagrodzeń ze stosunku pracy wypłaconych po śmierci pracownika.
6. Opodatkowanie wynagrodzeń wypłaconych po ustaniu stosunku pracy.
7. Opodatkowanie zwracanych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
8. Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zapłacone przez płatnika.
9. Opodatkowanie przychodów z działalności wykonywanej osobiście z uwzględnieniem wynagrodzeń z tytułu umów zlecenia i o dzieło.
10. Opodatkowanie przychodów z działalności wykonywanej osobiście przez osoby zagraniczne.
11. Opodatkowanie przychodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście do 200 zł.
12. Opodatkowanie przychodów z praw majątkowych uzyskiwanych przez twórców.
13. Deklaracje podatkowe PIT-4R, PIT-8AR (nowe formularze).
14. Informacje podatkowe PIT-11, PIT-8C (nowe formularze, nowe terminy).
15. Interpretacje wydawane przez Krajową Informację Skarbową.
16. Omówienie najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych w zakresie opodatkowania świadczeń pracowniczych.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest doświadczony praktyk, wieloletni wykładowca SKwP.

Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu guzika "Zapisz się".

Jeśli płatnikiem jest Firma ( w części lub w całości) - należy przesłać do nas oświadczenie.