Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Organizacja kontroli wewnętrznej w firmie

Organizacja kontroli wewnętrznej w firmie

czw

Szkolenie

„Organizacja kontroli wewnętrznej w firmie"

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką kursu. Słuchaczami kursu  mogą być osoby posiadające  co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy. Czas trwania kursu wynosi  7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 9.00; ul. Kazimierza Wielkiego 19  Kraków.

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe,zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch.

Treść szkolenia:

1. Podstawowe pojęcia.

2. Warunki działania kontroli wewnętrznej.

3. Cele i formy kontroli.

4. Zintegrowany system kontroli wewnętrznej COSO.

5. Wewnętrzna kontrola systemu informatycznego:

• kontrola ogólna,
  • kontrola aplikacji.

6. Przykłady zastosowania kontroli wewnętrznej:

• zakup materiałów, towarów i usług, kontrola zobowiązań,
  • sprzedaż i kontrola należności,
  • kontrola w zakresie środków trwałych,
  • marketing i sprzedaż.

7. Monitoring kontroli wewnętrznej.

8. Kontrola wewnętrzna w mniejszych jednostkach:

• koncepcje działań kontrolnych,
  • komunikowanie.

9. Ograniczenia kontroli wewnętrznej.

10. Kontrola wewnętrzna w przypadku realizowania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 34 z póź. zm.)

Wykładowcą na kursie jest Pani mgr Ilona Bienias - biegły rewident Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl