Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Obowiązki biur księgowych w ramach przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Kurs - „Obowiązki biur księgowych w ramach przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.”

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 15.00.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Zakres ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
  2. Czym w rzeczywistości są tzw. brudne pieniądze, definicja ustawowa.
  3. Nieujawnione źródła przychodu, zagadnienia ordynacji podatkowej.
  4. Problematyka wpłat gotówkowych.
  5. Działania podejmowane przez biuro rachunkowe w zakresie objętym ustawą.
  6. Obowiązek rejestracji transakcji "ponadprogowych" oraz transakcji podejrzanych.
  7. Obowiązek rejestrowania transakcji podejrzanych o których biuro rachunkowe uzyskało informację.
  8. Obowiązek raportowania o niemożności zastosowania środków bezpieczeństwa finansowego.
  9. Obowiązek raportowania.
  10. Obowiązek bieżącej analizy przeprowadzanych transakcji.
  11. Obowiązek analizy ryzyka generowanego przez każdego klienta.
  12. Obowiązek identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości.
  13. Wykorzystywanie dokumentów lub informacji publicznie dostępnych.
  14. Obowiązek podejmowania czynności, z zachowaniem należytej staranności, w celu identyfikacji beneficjenta rzeczywistego i weryfikacja jego tożsamości.
  15. Obowiązek uzyskiwania informacji dotyczących celu i zamierzonego przez klienta charakteru stosunków gospodarczych,
  16. Obowiązek bieżącego monitorowania.
  17. Obowiązki związane z utrzymywaniem relacji z "osobami zajmującymi eksponowane stanowiska polityczne" (PEP).
  18. Obowiązek informowania Generalnego Inspektora o transakcjach podejrzanych.
  19. Dokumentacja w biurze księgowym w zakresie objętym ustawą.
  20. Risk based approach, ocena ryzyka i obszary ryzyka.
  21. Analiza oceny ryzyka.
  22. Odpowiedzialność karna.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:
zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

- doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
- wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS. Skierowane jest do praktyków zmagających się z problematyką właściwego stosowania przepisów prawa pracy.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest Pan Hubert Grzyb -posiada bogate doświadczenie w zakresie podatku od towarów i usług (VAT). Autor licznych publikacji z zakresu podatków oraz prawa, specjalizuje się w: podatek od towarów i usług (VAT), JPK, kontrole podatkowe, postępowania podatkowe, postępowania sądowo administracyjne w sprawach podatkowych, postępowania karnoskarbowe, prawo cywilne, prawo pracy.

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: