Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img OBLIGATORYJNE SZKOLENIE BIEGŁYCH REWIDENTÓW METODY WYBORU POZYCJI DO BADAŃ ZGODNOŚCI I BADAŃ WIARYGODNOŚCI

Nowy Sącz
Terminy:
obligatoryjne biegłych rew.

KURS "METODY WYBORU POZYCJI DO BADAŃ ZGODNOŚCI I BADAŃ WIARYGODNOŚCI"

Moduł  25  - 16 godzin szkolenia - 2 dni:

10.10.2019r od godz. 9.30
11.10.2019r od godz. 9.30

Miejsce realizacji: sala wykładowa SKwP O/Nowy Sącz przy ul. Kochanowskiego 18

Informacja dla Biegłych Rewidentów

Liczba godzin szkolenia w 3-letnim okresie rozliczeniowym , który rozpoczął się 1.01.2018 r

Kurs skierowany jest głównie do osób wpisanych na listę biegłych rewidentów.

Liczba godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego dla biegłych rewidentów wykonujących i niewykonujących zawodu w 3-letnim okresie rozliczeniowym wynosi 120 godzin lekcyjnych, w tym:

• co najmniej 72 godziny lekcyjne szkolenia przeprowadzonego przez KRBR lub jednostkę uprawnioną,
  • co najwyżej 48 godzin lekcyjnych samokształcenia.

W każdym roku kalendarzowym biegły rewident musi odbyć co najmniej 24 godziny lekcyjne doskonalenia zawodowego, w tym:

• co najmniej 16 godzin lekcyjnych szkolenia przeprowadzonego przez KRBR lub jednostkę uprawnioną,
  • co najwyżej 8 godzin lekcyjnych samokształcenia.

Oznacza to, że biegły rewident ma obowiązek w każdym roku odbyć co najmniej 24 godziny lekcyjne szkolenia (w tym nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych samokształcenia), co da łącznie po trzech latach 72 godziny lekcyjnych szkolenia (w tym nie więcej niż 24 godziny lekcyjne samokształcenia). Dodatkowo biegły rewident musi uzupełnić odbyte minimum szkoleniowe o 48 godzin szkolenia (w tym co najwyżej 24 godziny samokształcenia) w dowolnym roku przed zakończeniem okresu rozliczeniowego.

Na zakończenie okresu rozliczeniowego biegły rewident musi wykazać 120 godzin odbytego szkolenia (w tym nie więcej niż 48 godzin samokształcenia).
Szczegółowy wykaz obowiązków i wymagań formalnych związanych z obligatoryjnym doskonaleniem zawodowym biegłych rewidentów, znajdziecie Państwo na stronie internetowej PIBR.

1. Wprowadzenie
2. Metoda pełna i wybór celowy
3. Badanie wyrywkowe populacji (próbkowanie)
4. Losowe i nielosowe techniki wyboru jednostek próbki
5. Wybór jakościowy w badaniach zgodności
6. Wybór wartościowy w testach szczegółowych
7. Sprawdzian wiadomości

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, praca zespołowa, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz podręczniki i naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na kursie będzie:

- pogłębienie wiedzy w danej tematyce (module) związanej z wykonywaniem zawodu,

- uzyskanie możliwości wykonywania zawodu w kolejnym roku,

- utrwalenie umiejętności przewidywania skutków i ponoszenie odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych oraz zaliczenie testu. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Warunki płatności:

Płatnik zobowiązuje się do zapłaty za szkolenie w terminie ustalonym przez Organizatora.

Santander Bank O/Nowy Sącz 16 1910 1048 3000 2861 1121 0001

Informacja o kadrze:

Elżbieta Pudło
Absolwentka Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Krakowie. Ukończyła studia menedżerskie executive MBA – dyplom Master of Business Administration – GFKM Gdańsk i Graduate School w Nicei. Zdała egzamin ze znajomości zagadnień z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, blok ACCA organizowany we współpracy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i ACCA.

Od 2003 r. wykonuje zawód biegłego rewidenta. Wiceprezes firmy audytorskiej. Od dwóch kadencji w Regionalnym Oddziale KIBR w Rzeszowie. Obecnie pełni funkcję sekretarza. W latach 2011-2015 członek komisji ds. standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów. Wizytator Krajowej Komisji Nadzoru KIBR. Egzaminator Komisji Egzaminacyjnej KIBR przy egzaminach dla kandydatów na biegłych rewidentów.

W latach 2011-2015 członek Głównego Sądu Koleżeńskiego SKwP. Wykładowca z dziedziny rachunkowości i rewizji finansowej w SKwP, KIBR, Instytucie Rachunkowości i Podatków, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prowadzi szkolenia zamknięte dla pracowników firm.

Autorka artykułów z zakresu prawa bilansowego i rewizji finansowej. Ma na koncie publikacje w Pulsie Biznesu, cykl artykułów Biegły Radzi – w Dobrej Firmie – gazeta „Rzeczpospolita”, artykuły dla miesięcznika „Rachunkowość” o outsourcingu usług księgowych (Vademecum Biur Rachunkowych) oraz o kontroli wewnętrznej i o likwidacji spółek.

e-mail: biuro@nowysacz.skwp.pl

poniedziałek - piątek  9.00 - 15.00

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@nowysacz.skwp.pl