Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img OBLIGATORYJNE SZKOLENIE BIEGŁYCH REWIDENTÓW KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH DLA BIEGŁYCH I KSIĘGOWYCH

Nowy Sącz
2019-09-09
obligatoryjne biegłych rew.

NAZWA KURSU" KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH DLA BIEGŁYCH REWIDENTÓW I KSIĘGOWYCH"

Moduł  28  - 8 godzin szkolenia - 1 dzień

Miejsce realizacji: sala wykładowa SKwP O/Nowy Sącz przy ul. Kochanowskiego 18

Informacja dla Biegłych Rewidentów

Liczba godzin szkolenia w 3-letnim okresie rozliczeniowym , który rozpoczął się 1.01.2018 r

Kurs skierowany jest głównie do osób wpisanych na listę biegłych rewidentów.

Liczba godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego dla biegłych rewidentów wykonujących i niewykonujących zawodu w 3-letnim okresie rozliczeniowym wynosi 120 godzin lekcyjnych, w tym:

• co najmniej 72 godziny lekcyjne szkolenia przeprowadzonego przez KRBR lub jednostkę uprawnioną,
  • co najwyżej 48 godzin lekcyjnych samokształcenia.

W każdym roku kalendarzowym biegły rewident musi odbyć co najmniej 24 godziny lekcyjne doskonalenia zawodowego, w tym:

• co najmniej 16 godzin lekcyjnych szkolenia przeprowadzonego przez KRBR lub jednostkę uprawnioną,
  • co najwyżej 8 godzin lekcyjnych samokształcenia.

Oznacza to, że biegły rewident ma obowiązek w każdym roku odbyć co najmniej 24 godziny lekcyjne szkolenia (w tym nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych samokształcenia), co da łącznie po trzech latach 72 godziny lekcyjnych szkolenia (w tym nie więcej niż 24 godziny lekcyjne samokształcenia). Dodatkowo biegły rewident musi uzupełnić odbyte minimum szkoleniowe o 48 godzin szkolenia (w tym co najwyżej 24 godziny samokształcenia) w dowolnym roku przed zakończeniem okresu rozliczeniowego.

Na zakończenie okresu rozliczeniowego biegły rewident musi wykazać 120 godzin odbytego szkolenia (w tym nie więcej niż 48 godzin samokształcenia).
Szczegółowy wykaz obowiązków i wymagań formalnych związanych z obligatoryjnym doskonaleniem zawodowym biegłych rewidentów, znajdziecie Państwo na stronie internetowej PIBR.

1.Rewizja finansowa – zagadnienia wynikające z Kodeksu spółek handlowych w procesie badania sprawozdania finansowego

Akceptacja klienta i zlecenia

Planowanie badania

Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego

2. Rewizja finansowa – inne usługi atestacyjne związane z kodeksem spółek handlowych

Rola biegłego rewidenta w procesach restrukturyzacji

Usługi atestacyjne przeprowadzane przez biegłych rewidentów określone w Kodeksie spółek handlowych – charakterystyka usług, jej przeprowadzanie i dokumentowanie

3. Pozostałe zagadnienia powiązane z kodeksem spółek handlowych

Inne usługi, które mogą być przeprowadzone przez biegłych rewidentów określone w kodeksie spółek handlowych – charakterystyka usługi, jej przeprowadzenie i dokumentowanie

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, praca zespołowa, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz podręczniki i naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na kursie będzie:

- pogłębienie wiedzy w danej tematyce (module) związanej z wykonywaniem zawodu,

- uzyskanie możliwości wykonywania zawodu w kolejnym roku,

- utrwalenie umiejętności przewidywania skutków i ponoszenie odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych oraz zaliczenie testu. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Warunki płatności:

Płatnik zobowiązuje się do zapłaty za szkolenie w terminie ustalonym przez Organizatora.

Santander Bank O/Nowy Sącz 16 1910 1048 3000 2861 1121 0001

Informacja o kadrze:

Justyna Beata Zakrzewska

W latach 2013-2017 wiceprzewodniczącą Rady ACCA w Polsce. W 2017 r. została członkiem Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów. Od 2015 r. członek Rady Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie oraz lider Komisji ds. Wsparcia w Postępowaniu Dyscyplinarnym, a także członek Komisji ds. Szkoleń w PIBR. W latach 2009-2015 była wizytatorem Krajowej Komisji Nadzoru.

Prowadzi autorskie warsztaty dla biegłych rewidentów „Przeprowadzanie i dokumentacja poszczególnych etapów badania sprawozdań finansowych według MSB”, na których uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu sporządzania dokumentacji rewizyjnej. Współtłumaczka publikacji „Przewodnik wdrażania kontroli, jakości w małych i średnich firmach audytorskich”, „Przewodnik stosowania MSB w badaniu małych i średnich jednostek”, „Przewodnik zarządzania w małych i średnich firmach audytorskich” oraz „Przewodnik przeprowadzania usług przeglądu”.

Współautorka publikacji PIBR „Badania małych i średnich jednostek według polskich standardów i MSRF” i „Ryzyka specyficzne dla wybranych branż”.

e-mail: biuro@nowysacz.skwp.pl

poniedziałek - piątek  9.00 - 15.00

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: biuro@nowysacz.skwp.pl