Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img KONTROLA PODATKOWA I CELNO -SKARBOWA ORAZ CZYNNOŚCI SPRAWDZAJĄCE

KONTROLA PODATKOWA I CELNO -SKARBOWA ORAZ CZYNNOŚCI SPRAWDZAJĄCE

Tarnów
2019-09-17

NAZWA KURSU: KONTROLA  PODATKOWA I  CELNO -SKARBOWA ORAZ  CZYNNOŚCI  SPRAWDZAJĄCE

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Czas trwania kursu wynosi 7godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami  dotyczące wyłącznie tematyki szkolenia .

Miejsce szkolenia : Stowarzyszenie Ksiegowych ul Kopernika 8/2  w Tarnowie godz 9.00

1. Wprowadzenie
  • Rodzaje procedur podatkowych
  • Podstawy prawne procedur, w tym stosowanie przepisów w zakresie nieuregulowanym w aktach podstawowych dla określonej procedury;
  • Środki zaskarżenia czynności podejmowanych przez fiskusa, tryby zwyczajne i nadzwyczajne postępowań.

1. Czynności sprawdzające
  • Zakres czynności sprawdzających
  • Czynności sprawdzające a kontrola;
  • Kontrola krzyżowa - kiedy można ją zastosować, z uwzględnieniem zmian w zakresie czynności sprawdzających po 2019 roku.
  • Czynności sprawdzające prowadzone przez odpowiednio naczelnika urzędu skarbowego i celno – skarbowego – różnice.
  • Zaskarżenie przedłużania terminu do zwrotu podatku VAT na podstawie orzecznictwa NSA;

1. Kontrola podatkowa
  • Zbieg przepisów Ordynacji podatkowej  i Ustawy Prawo przedsiębiorców;
  • Kontrola podatkowa a celno – skarbowa;
  • Zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorcy z Ustawy Prawo przedsiębiorców;
  • Zaskarżanie czynności kontrolnych;
  • Zakończenie kontroli podatkowej - protokół pokontrolny i zarzuty do protokołu
  • Korekta deklaracji i sankcja podatkowa

1. Kontrola celno - skarbowa
  • Zbieg przepisów Ordynacji podatkowej oraz Ustawy o KAS.
  • Wszczęcie kontroli celno – skarbowej, w tym korekta deklaracji i nowa sankcja administracyjna;
  • Tryby kontroli celno - skarbowej;
  • Uprawnienia Naczelnika Urzędu Celno - Skarbowego
  • Zakończenie kontroli celno-skarbowej – wynik kontroli;
  • Korekta deklaracji po kontroli z uwzględnieniem zmian ustawy o KAS w 2019 roku.

1. Elementy postępowania podatkowego w kontroli podatkowej i celno - skarbowej
  • Wszczęcie postępowania – terminy i konsekwencje ich przekroczenia;
  • Postępowanie dowodowe - rodzaje dowodów i praktyczne skutki dopuszczenia dowodu w postępowaniu
  • Dowody zgłaszane przez podatnika;
  • Pełnomocnik podatnika w postępowaniu;

1. Pytania uczestników

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Warunki płatności i rezygnacji:

Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać w terminie trzy dni przed realizacji szkolenia.

W przypadku rezygnacji  po otrzymaniu  informacji od Stowarzyszenia Księgowych  o realizacji szkolenia w planowanym terminie ponoszą Państwo 100% kosztów uczestnictwa.

Rezygnacje należy przesłać w formie pisemnej na adres tarnow@skwp.pl

Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora.

Przelewu prosimy dokonać na konto

BOŚ BANK 71 1540 1203 2001 4280 1317 0001

Informacja o kadrze:

TRENER: dr Krzysztof Biernacki

przede wszystkim praktyk, doradca podatkowy i adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi Kancelarię INITIUM, która specjalizuje się w prowadzeniu skomplikowanych spraw z zakresu prawa podatkowego. Od wielu lat doradza oraz szkoli osoby zajmujące się rozliczaniem podatków.

Obecnie współpracuje z kilkoma renomowanymi firmami organizującymi szkolenia prawno-podatkowe. Autor licznych artykułów z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Gazecie MSP, Prawie i Podatkach i in.

Najważniejsze materiały przekazywane w ramach szkolenia:

• Wzory dokumentów na potrzeby ochrony danych osobowych w biurach rachunkowych;
  • Wzory dokumentów na potrzeby stosowania procedur w zakresie przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu;
  • Informacje dot. posługiwania się Portalem Podatkowym;
  • Przykładowe klauzule umowne na potrzeby tworzenia lub aktualizacji umów z kontrahentami biur rachunkowych w zakresie ochrony danych osobowych oraz odpowiedzialności.

(14) 627-44-74
tel/fax. (14) 622-22-08

e-mail:  tarnow@skwp.pl

Biuro czynne:poniedziałek - piatek, 7.30 - 15.30