Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Kompendium wiedzy na temat środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych inwestycji w nieruchomościach w świetle przepisów bilansowych i podatkowych

Olkusz
2019-08-27

KOMPENDIUM WIEDZY NA TEMAT ŚRODKÓW TRWAŁYCH, WARTOŚCI NIEMATERIALNYCH I PRAWNYCH INWESTYCJI W NIERUCHOMOŚCIACH W ŚWIETLE PRZEPISÓW BILANSOWYCH I PODATKOWYCH

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych w tym konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie z chwilą zebrania grupy . Przewidziany termin to  27czerwiec /lipiec 2019  Godzina 9:00

Tezy do konsultacji

1.    Wymagane unormowania do polityki w zakresie rachunkowości,
2.    Elementy wpływające na ustalenie wartości początkowej,
3.    Zasady naliczania amortyzacji w świetle ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych oraz KSR nr 11,
4.    Adaptacja, ulepszenie, rozbudowa i remont środków trwałych,
5.    Odłączenie części składowej i peryferyjnej,
6.    Zamiana środków trwałych,
7.    Wniesienie aportem środków trwałych,
8.    Realizacja projektów inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej – wymagane procedury kontrolne oraz aspekt podatkowy,
9.    Użytkowanie środków trwałych na podstawie umów najmu, darowizny i leasingu,
10.    Środki trwałe użytkowane sezonowo,
11.    Koszty zewnętrznego finansowania aktywów trwałych,
12.    Aktywa trwałe przeznaczone do sprzedaży,
13.    Ustalenie wartości użytkowej.
14.    Obiekt inwentarzowy oraz obiekty zbiorcze.
15.    Rozliczenia kosztów obsługi zobowiązania finansowego kilka obiektów.
16.    Kompletność i zdatność do użytkowania ( wyposażenie w części).
17.    Liniowe obiekty budowlane,
18.    Procedury kontroli wewnętrznej w zakresie środków trwałych – przykład opisu procesu kontroli.
19.    Inwentaryzacja i metodologia jej przeprowadzenia i rozliczenia.

20. Pytania uczestników

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

•    doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
•    wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
•    przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest Ilona Bienias - biegły rewident, praktyk, właścicielka biura Doradztwa ekonomiczno-finansowego, autorka kompleksowego opracowania „Przykładowej dokumentacji z badania sprawozdania finansowego dla biegłych rewidentów”

W trakcie szkolenia przerwa kawowa oraz lunch.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

TEL/ FAX 32 754 47 48 ,  530 684 181,