Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Kompendium wiedzy na temat środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych inwestycji w nieruchomościach w świetle przepisów bilansowych i podatkowych

Olkusz
do południa, wt

Szkolenie:
Kompendium wiedzy na temat środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych inwestycji w nieruchomościach  w świetle przepisów bilansowych i podatkowych

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Usługa pozwoli do zaprowadzenia racjonalnej i zgodnej z przepisami bilansowymi  i podatkowymi gospodarki w zakresie aktywów trwałych oraz zorganizowanie skutecznej i udokumentowanej kontroli wewnętrznej.
Przewidywany czas trwania konsultacji – 8 godzin.
Grupa docelowa: kadra zarządcza, osoby prowadzące ewidencję i rozliczanie środków trwałych  i wartości niematerialnych i prawnych.

Treść szkolenia:

Tezy do konsultacji

1.    Wymagane unormowania do polityki w zakresie rachunkowości,
2.    Elementy wpływające na ustalenie wartości początkowej,
3.    Zasady naliczania amortyzacji w świetle ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych oraz KSR nr 11,
4.    Adaptacja, ulepszenie, rozbudowa i remont środków trwałych,
5.    Odłączenie części składowej i peryferyjnej,
6.    Zamiana środków trwałych,
7.    Wniesienie aportem środków trwałych,
8.    Realizacja projektów inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej – wymagane procedury kontrolne oraz aspekt podatkowy,
9.    Użytkowanie środków trwałych na podstawie umów najmu, darowizny i leasingu,
10.    Środki trwałe użytkowane sezonowo,
11.    Koszty zewnętrznego finansowania aktywów trwałych,
12.    Aktywa trwałe przeznaczone do sprzedaży,
13.    Ustalenie wartości użytkowej.
14.    Obiekt inwentarzowy oraz obiekty zbiorcze.
15.    Rozliczenia kosztów obsługi zobowiązania finansowego kilka obiektów.
16.    Kompletność i zdatność do użytkowania ( wyposażenie w części).
17.    Liniowe obiekty budowlane,
18.    Procedury kontroli wewnętrznej w zakresie środków trwałych – przykład opisu procesu kontroli.
19.    Inwentaryzacja i metodologia jej przeprowadzenia i rozliczenia.
20.    Pytania uczestników

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

•    doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych,
•    wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
•    przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr  5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Ilona Bienias -Biegły rewident, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Doradztwa Ekonomiczno-Finansowego EUROFIN Sp. z o.o. Pracowała jako główny księgowy i dyrektor ekonomiczny w jednostkach gospodarczych. Od piętnastu lat zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych. Wykładowca na wielu szkoleniach oraz autorka znanych publikacji z zakresu rachunkowości.

W trakcie szkolenia przerwa kawowa oraz lunch.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !!! biuro@olkusz.skwp.pl  tel./ fax 32 754-47-48 530-684-181

tel. 032 754 47 48

e-mail: biuro@olkusz.skwp.pl

poniedziałek - piątek 9.00 - 14.00