Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img E-SPRAWOZDANIE FINANSOWE ORAZ RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH

E-SPRAWOZDANIE FINANSOWE ORAZ RAPORTOWANIE SCHEMATÓW PODATKOWYCH

2019-04-05

Kurs: E-SPRAWOZDANIE  FINANSOWE ORAZ  RAPORTOWANIE  SCHEMATÓW PODATKOWYCH

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami  dotyczące wyłącznie tematyki szkolenia .

Rozpoczęcie: godzina 9.00

Roczne sprawozdania finansowe na papierze to już przeszłość. Podmioty zobowiązane do przygotowania sprawozdań finansowych mogą to zrobić wyłącznie w formie elektronicznej. Zgodnie z nowelizacją ustawy o rachunkowości, która weszła w życie 1 października 2018 r., sprawozdania finansowe mają postać elektroniczną XML dla jednostek wpisanych do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (niesporządzających sprawozdań finansowych zgodnych z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości) oraz podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe. Podmioty te są zobowiązane przesyłać sprawozdania do KRS i KAS jedynie w postaci elektronicznej w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK_SF zwany e-sprawozdaniami finansowymi).
Zapraszamy do zapoznania się z następującymi przydatnymi materiałami:

I.   E-sprawozdanie finansowe

1. Podstawy prawne oraz terminy sporządzania e-sprawozdań.
  2. Zakres podmiotów obowiązanych do sporządzania e-sprawozdań?
  3. Struktury logiczne e-sprawozdań dostępne na stronie Ministerstwa Finansów, sprawozdania jednostkowe w podziale na rodzaje jednostek - standardowa, mała, micro.
  4. Zasady (polityka) rachunkowości i jej wpływ na sporządzanie e-sprawozdań finansowych.
  5. Problemy natury praktycznej w sporządzeniu e-sprawozdania.
  6. Wymogi techniczne oraz zasady wysyłki dotyczące e-sprawozdania finansowego.
  7. Sprawozdanie biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego z e-podpisem.
  8. Dyskusja.

II. Raportowanie schematów podatkowych.

1. Instytucja raportowania schematów podatkowych.
  2. Co to jest schemat podatkowy w rozumieniu ustawy,  co nim nie jest.
  3. Schemat ogólny oraz  schemat indywidualny.
  4. Dane będące przedmiotem raportowania i beneficjentów i profesjonalistów lub inne podmioty.
  5. Zakres informacji przekazywanej i niezbędnej do przekazania pomiędzy stronami procesu raportowania.
  6. Procedury wewnętrzne w firmie (instrukcje, regulaminy itp.) związane z obowiązkiem raportowania oraz ich zakres, terminy wdrożenia.
  7. Sankcje karno-skarbowe związane z zaniechaniem obowiązków raportowania schematów podatkowych.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą Wykładowcami na kursie są: Witold Furman - doświadczony wykładowca SKwP. Członek zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Podkarpacki w Rzeszowie, członek Komisji ds. Biur Rachunkowych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowego,  Prezes Zarządu w Kancelaria Podatkowa Furman i Wspólnicy Sp. z o.o., członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, doradca podatkowy.

fax.  12  633 35 21