Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img AKTUALNE ZMIANY W KODEKSIE PRACY WIOSNA 2017 r.

AKTUALNE ZMIANY W KODEKSIE PRACY WIOSNA 2017 r.

seminarium, do południa

Kurs - „AKTUALNE ZMIANY W KODEKSIE PRACY WIOSNA 2017 r.”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Nowe zasady sporządzania i wydawania świadectw pracy:

- kiedy wydawać świadectwo pracy

- interpretacje PIP i MPiPS

- NOWY WZÓR ŚWIADECTWA PRACY- jak wypełniać świadectwo pracy, na co zwracać uwagę.

2. Urlopy związane z rodzicielstwem, zasady udzielania, jak wypełniać świadectwo pracy w zakresie urlopów dla rodziców.

3. Urlop wypoczynkowy:

- plan urlopów

- przedawnienie

- urlop zaległy.

4. Pozostałe zmiany w Kodeksie pracy wynikające z ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców.

5. Minimalna stawka godzinowa, jak wypełniać umowy zlecenia, potwierdzać godziny, poglądy PiP a właściwa treść przepisów.

6. Zasada 3/33 lub wyłączenia na co formalnie zwracać uwagę, jak pisać umowę, kiedy zawiadamiać PIP.

7. Pozostałe aktualności, kontrole PiP, orzecznictwo SN, planowane nowelizacje.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2017 r.).

Wykładowcą na kursie jest specjalista ds. prawa pracy Pani Maja Chodacka, długoletni wykładowca SKwP.

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

Poinformuj nas jakiego szkolenia szukasz: