Strona główna img Aktualności img XVIII Okręgowy Zjazd SKwP

XVIII Okręgowy Zjazd SKwP

W dniu 13 maja 2015 r.  w Krakowie odbył się XVIII Okręgowy Zjazd SKwP z udziałem ponad 120 delegatów i osób zaproszonych, wśród których była przedstawicielka Prezydenta Miasta Krakowa Pani Anna Okońska-Walkowicz oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Andrzej Chochół. Zarząd Główny SKwP reprezentował sekretarz Stefan Czerwiński, który m.in. dokonał wręczenia złotych odznak „Zasłużony w rozwoju SKwP” obchodzącemu 90-lecie Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie oraz działaczom krakowskiej organizacji SKwP. Na Zjeździe prof. Bronisław Micherda i Antoni Kurek otrzymali honorowe odznaki Prezydenta Miasta Krakowa „Honoris Gratia”, za wybitne osiągnięcia dla społeczności Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa.

Okręgowy Zjazd dokonał podsumowania  kadencji 2011-2014, która dla Oddziału była bardzo udana m.in.: liczba członków zwyczajnych SKwP wzrosła o 40%, placówka oświatowa w Krakowie uzyskała  znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych a Oddział otrzymał tytuł „Ambasadora Zawodowej Etyki w Rachunkowości”. W czasie kadencji znacząco wzrosła też liczba słuchaczy na kursach certyfikacyjnych oraz zrealizowanych zostało 6 projektów szkoleniowych finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zjazd uchwalił program działania na lata 2015-2018 oraz dokonał wyboru władz okręgowych i delegatów na Krajowy Zjazd SKwP. Po ukonstytuowaniu się Zarządu jego prezesem został ponownie prof. Bronisław Micherda, wiceprezesami Antoni Kurek i Łukasz Górka, sekretarzem Barbara Gablankowska a skarbnikiem Włodzimierz Lurka.