Strona główna img Aktualności img Spotkanie Księgowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Spotkanie Księgowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu 6  listopada 2018 roku członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zrzeszeni w jednostkach organizacyjnych Oddziału Okręgowego w Krakowie  uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – akceptując przez aklamację stosowną Deklarację przyjętą w Poznaniu na Ogólnopolskim Spotkaniu Przedstawicieli SKwP.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się w Kościele Św. Szczepana przy ul. Sienkiewicza 19 w Krakowie, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Zmarłych  Koleżanek i Kolegów Członków Stowarzyszenia.

Po mszy członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce podtrzymując wieloletnią tradycję spotkali się w siedzibie Oddziału Okręgowego w Krakowie, gdzie w tym roku oprócz wspomnień o zmarłych, omawiane były patriotyczne postawy członków SKwP, którzy pracą lub orężem zasłużyli się dla Ojczyzny. Głos zabierali dr Łukasz Górka Prezes O/O i Skarbnik ZG oraz dr hab. Konrad Grabinski Prezes O/Kraków, gospodarz uroczystości.

Wspólne świętowanie było również doskonałą okazją do wspominania najważniejszych momentów z historii odzyskiwania Niepodległości w pamiętnych dniach 1918 roku, które w pięknych słowach przypomniał Kazimierz Jarosz. Zabierali też głos nasi księgowi kombatanci Alicja Samborska, Anna Trębacz i Władysław Korpała, którzy ze wzruszeniem mówili o swoich wojennych losach i udziale w konspiracyjnej Armii Krajowej. Nie zabrakło także wierszy księgowego śp. Józefa Kwolka, które odczytała Maria Kula z Klubu Seniora.

Spotkanie miało uroczysty i podniosły charakter, a uczestniczyło w nim ponad sześćdziesiąt naszych Koleżanek i Kolegów. Na jego zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali  patriotyczną pieśń – słynną „Rotę” Marii Konopnickiej.

 

 

© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Krakowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO