Strona główna img Aktualności img Niecodzienne spotkanie z przedstawicielami Księgowych z Iraku

Niecodzienne spotkanie z przedstawicielami Księgowych z Iraku

Dnia 6 lutego 2017 roku w siedzibie  Oddziału Okręgowego  SKwP w Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Unii Księgowych i Audytorów w Iraku - Iraq Union of Accountants and Auditors (IUAA). IUAA jest największą iracką organizacją skupiającą osoby zawodowo związane z rachunkowością i finansami. IUAA zrzesza około 100 tys. członków i wchodzi w skład International Federation of Accountants (IFAC), do której należy także Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. W rozmowach z ramienia IUAA wzięli udział: dr Ammar Almayahi - szef delegacji i dr Fathallah Aziz Fathi - konsultant, a z ramienia Zarządu O/O SKwP: Wiceprezes Barbara Gablankowska, Skarbnik Włodzimierz Lurka, Członek Zarządu Andrzej Piwowarczyk, Dyrektor Kazimierz Jarosz i Główna Księgowa Bozena Kwaśniewska.

Celem spotkania było omówienie warunków porozumienia obu organizacji, zakładającego współpracę w obszarze wzajemnego rozwoju profesji rachunkowości ze szczególnym nastawieniem na poprawę standardów jakości usług świadczonych w obszarze rachunkowości, a także rozwój poziomu edukacji księgowych w Polsce i Iraku.

Przedstawiciele  Iraq Union of Accountants and Auditors, po odbytym spotkaniu w Krakowie, udadzą się do Warszawy w celu dalszego omówienia porozumienia z Zarządem Głównym SKwP.

Opracowanie i dokumentacja fotograficzna spotkania z dnia 06.02.2017 r.: Maria Filipowicz i Andrzej Piwowarczyk© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Krakowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO