Strona główna img Aktualności img Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych

Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych

Informacja o   „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym”

z województwa małopolskiego - zorganizowanym  w roku szkolnym 2016/2017
przez Oddział Okręgowy SKwP w Krakowie

W dniu 14.12.2016 r. odbył się  szkolny etap 20 edycji Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z terenu Małopolski, organizowanego przez O/O w Krakowie. Do Konkursu przystąpiło 367 uczniów z 19 szkół. Drugi etap oraz finał konkursu odbył się 23.02.2017 r.
w siedzibie Oddziału Okręgowego w Krakowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zakwalifikowało do niego  się 50 osób, w postaci 2-4 osobowych drużyn. Ten etap konkursu obejmował część 1-szą pisemną, w której uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych
i rozwiązywali 4 zadania sytuacyjne oraz część 2-gą - finał, w którym konkurowało ze sobą
7 uczniów o najwyższej punktacji. Finaliści konkursu odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez Komisję.

Konkurs oceniała Komisja Konkursowa, którą  powołało Prezydium Zarządu O/O w składzie:  dr Łukasz Górka (przewodniczący) oraz członkowie: Andrzej Piwowarczyk, Paweł Zieniuk  oraz Pani Elżbieta Oleksy ubiegłoroczna laureatka konkursu. W pracach Komisji uczestniczyła także Pani Elżbieta Pałka przedstawicielka Kuratora Oświaty w Krakowie.

Dla uczestników II etapu konkursu oraz dla ich opiekunów Oddział Okręgowy zorganizował prelekcje na temat „Jednolitego Pliku Kontrolnego” które wygłosili: Pan Łukasz Seweryn i Pan Krzysztof Otrębski- Karaim.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 7 z 50 osób.

Zwycięzcami 20-edycji konkursu zostali jego finaliści, którzy zajęci następujące miejsca:

1 miejsce Izabela Grzesiak  Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie

2 miejsce Dariusz Więcek  Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie

3 miejsce Karolina Czarczyńska  Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu

3 miejsce Karol Radzik  Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie

4 miejsce Klaudia Broś  Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie

5 miejsce Małgorzata Joniec  Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie

Wszyscy finaliści konkursu oraz ich nauczyciele – opiekunowie otrzymali dyplomy oraz upominki – książki. Zdobywcy 3-ch pierwszych miejsc oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody pieniężne.

Miejsca zajęte przez 3-osobowe drużyny ze szkół biorących udział w Konkursie wiedzy
z rachunkowości w roku szkolnym 2015/2016

Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Zakopanem

Danuta Larkowska

242

Konkurs, którego głównym celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania problematyką rachunkowości i finansów, cieszy się dobrą opinią i dużym zainteresowaniem.

Opracowanie: Biuro Zarządu O/O SKwP w Krakowie

Kraków, dn. 01.03.2017 r.