Strona główna img Aktualności img Konkurs wiedzy z rachunkowości dla uczniów

Konkurs wiedzy z rachunkowości dla uczniów

Dyrektorzy Szkół
i Nauczyciele przedmiotów związanych z rachunkowością
oraz Uczniowie zainteresowani tą tematyką

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym 2014/2015 będziemy kontynuowali  przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie - organizację:

Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym, którego celem jest :
-       rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych,
-       pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie rachunkowości i finansów na tle rozwoju tendencji światowych,
-       podnoszenie poziomu nauczania rachunkowości i finansów oraz wyławianie najbardziej utalentowanej młodzieży,
-       rozwijanie umiejętności praktycznych w tym zakresie.
 Organizatorzy Konkursu mają nadzieję, że Konkurs będący efektem współpracy SKwP ze Szkołami Ponadgimnazjalnymi (z profilem ekonomicznym)  przyczyni się do rozwoju kompetencji zawodowych Uczniów tych Szkół, w przyszłości potencjalnych: księgowych oraz Członków SKwP.

Zasady organizacji i udziału w konkursie zawiera jego Regulamin

W celu organizacyjnego przygotowania konkursu w dniu 19 listopada 2014 r. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie organizatorów i Przewodniczącego Komisji Konkursowej - prof. dr hab. Bronisława Micherdy, Prezesa Zarządu O/O SKwP w Krakowie z Nauczycielami Szkół, które zainteresowane są udziałem w konkursie. Na spotkaniu tym ustalone zostaną najistotniejsze zagadnienia związane z tegoroczną edycją konkursu.