Strona główna img Aktualności img Konkurs „Letnie Igrzyska z Rachunkowości” w Krakowie

Konkurs „Letnie Igrzyska z Rachunkowości” w Krakowie

Letnie Igrzyska z Rachunkowości’2016 to już czwarta edycja ogólnopolskiego studenckiego konkursu adresowanego dla wielbicieli „winien” i „ma”. Wydarzenie odbyło się w dniach 19 - 20 maja 2016 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Organizatorem konkursu jest Klub Młodych Księgowych będący w strukturze Oddziału Okręgowego SKwP w Krakowie. Konkurs otworzył prof. UEK Mariusz Andrzejewski (członek Zarządu Głównego SKwP) od niedawna kierownik Katedry Rachunkowości Finansowej  i dziekan Wydziału Finansów UEK, który podziękował za przygotowanie imprezy zarówno organizatorom, jak i partnerom konkursu: Mazars Audyt oraz Motorola Solutions. Zauważył, że na sali obecni są liczni reprezentanci środowiska gospodarczego: praktycy oraz pracownicy naukowi no i oczywiście studenci. Profesor zwrócił uwagę, że ważną kwestią jest integracja tych środowisk oraz zachęcił studentów do zdobywania doświadczenia zawodowego już na studiach.

Występujący następnie dr Łukasz Górka - Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce O/O w Krakowie - podkreślił piękno zawodu księgowego oraz zauważył związaną z nim konieczność ciągłego doskonalenia. Zachęcił słuchaczy do wstąpienia do Stowarzyszenia; organizacji która podejmuje inicjatywy mające na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności swoich członków.

Na koniec Justyna Trochimiuk - manager działu zasobów ludzkich Mazars Audyt - przedstawiła w skrócie przedmiot działalności piątego największego biura audytowego w Polsce. Nawiązując do wypowiedzi poprzedników, dodała, że Grupa Mazars stawia na ludzi młodych oraz wspiera proces zdobywania przez nich uprawnień biegłego rewidenta.

Po oficjalnej inauguracji konkursu odbył się quiz z wiedzy o Krakowie. Do wygrania były liczne pamiątki związane z Miastem Królów, w tym oczywiście Smok Wawelski. Następnie Uczestnicy przystąpili do rozwiązania zadania konkursowego. Do zaksięgowania były m.in. operacje związane z rozliczaniem podatków dochodowych, zdarzenie po dniu bilansowym, czy wycena przejętej spółki metodą nabycia. Dodatkowymi atrakcjami związanymi z konkursem były:

- case study: audyt finansowy z wykorzystaniem Excela zorganizowany przez Mazars Audyt;

- impreza integracyjna w centrum Krakowa zorganizowana przez Klub Młodych Księgowych;

- wycieczka na Kopiec Kościuszki.

Finał rozpoczął się prezentacją Katarzyny Hirsz-Skrzynskiej z Motorola Solutions. Przybliżyła ona słuchaczom historię swojej firmy, a także przedmiot działalności. Następnie cenne nagrody wręczył prof. dr hab. Artur Hołda z Katedry Rachunkowości (ceniony wykładowca SKwP). Laureatami IV „Letnich Igrzysk z Rachunkowości zostali:

Nagrody:

1) Mariola Bartosz

2) Adam Pawlikowski

3) Kordian Iskra

Wyróżnienia:

- Katarzyna Malinowska

- Gabriela Płonka

- Natalia Kublik

- Aniela Potka

- Ewa Krzemińska

- Mateusz Małysiak

- Beata Ruszecka

- Mateusz Wiercigroch

W konkursie wzięli udział uczestnicy, którzy reprezentowali różne polskie uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnikę Rzeszowską, PWSZ w Nowym Sączu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Materiał opracowali główni organizatorzy konkursu: Magdalena Borówka (obecna Prezes KMK) i Tadeusz Kmieciak  (pierwszy Prezes KMK).