Strona główna img Aktualności img DEBATA - Ożywienie w polskiej gospodarce - trwały trend czy epizod?

DEBATA - Ożywienie w polskiej gospodarce - trwały trend czy epizod?

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej debacie:
Ożywienie w polskiej gospodarce - trwały trend czy epizod?

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Wolters Kluwer zapraszają do udziału w debatach, które odbędą się w Katowicach (12 maja), Krakowie (13 maja) i Poznaniu (15 maja).

O prognozach dla polskiej gospodarki, na podstawie wyników badań zrealizowanych w ramach projektu Instrument Szybkiego Reagowania oraz możliwościach ich wykorzystywania, dyskutować będą ekonomiści i przedsiębiorcy.

 

Wystąpienie otwierające debatę poprowadzi dr Stanisław Kluza, były Minister i Wiceminister Finansów, twórca i były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego oraz Michał Bonin, koordynator projektu ISR po stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Część I: 14.00 -15.15

Jak polscy przedsiębiorcy mogą interpretować prognozy? Jak przełożą się one na codzienne funkcjonowanie firm? Czy 2014 r. przyniesie stabilne ożywienie? Jakie branże i regiony będą w największym stopniu zagrożone upadłością?

 

Wystąpienie otwierające pierwszą część debaty poprowadzą: dr Piotr Boguszewski, dr hab. Jarosław Kaczmarek, dr Konrad Kolegowicz, Ryszard Sułkowski

 

Część II: 15.15-16.00
Druga część spotkania poświęcona będzie możliwości praktycznego wykorzystania danych i analiz prezentowanych w raportach ISR przez przedsiębiorców. Na czym powinna polegać wczesna identyfikacja zagrożeń, która pozwoliłaby na zmniejszenie kosztów społecznych związanych z upadłościami przedsiębiorstw? W jakim momencie i przez kogo powinny być uruchamiane działania pomocowe? W jakim stopniu wykorzystanie Systemów Wczesnego Ostrzegania może pomóc w restrukturyzacji rozwojowej przedsiębiorstw i przeciwdziałaniu ich upadłości?

Wystąpienie otwierające drugą część debaty poprowadzą: dr Tomasz Geodecki, Rafał Sułkowski

 

Katowice – 12 maja 2014, Hotel Best Western - godz.14.00,

Kraków – 13 maja 2014, Hotel Campanile – godz. 14.00,

Poznań – 15 maja 2014, Hotel Campanile – godz. 14.00,

 

Debaty odbędą się w godzinach. 14.00-16.00.

Udział w debacie jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału.

Niezbędne jest potwierdzenie uczestnictwa www.liderksiegowosci.pl/debaty

 

Monitoring zmiany gospodarczej prowadzony jest od 2010 r. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i zespół Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (UEK) pod kierownictwem prof. Jerzego Hausnera, w oparciu o opracowany na potrzeby projektu Instrument Szybkiego Reagowania model prognostyczny. Projekt ISR jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

© 2019 Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Okręgowy w Krakowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookies | Regulamin Polityka RODO