Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Zastosowanie programów COMARCH OPTIMA oraz PŁATNIK do prowadzenia kadr i płac

Zastosowanie programów COMARCH OPTIMA oraz PŁATNIK do prowadzenia kadr i płac

2019-02-21
kurs
czw

Szkolenie: ”Zastosowanie programów COMARCH OPTIMA oraz PŁATNIK do prowadzenia kadr i płac”

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Czas trwania kursu wynosi 48 godzin lekcyjnych, zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8.00 - 15.10.

Treść szkolenia:

1.  Przygotowanie programu OPTIMA do pracy z firmą – konfiguracja programu - 12 godz.
    a) ustawienia danych do deklaracji ZUS oraz PIT4R
    b) tworzenie list płac oraz list płac korygujących, ustawienia parametrów wypłat
    c) zdefiniowanie dodatków typu: premie, wyrównania, ekwiwalent, odprawa, składka ubezpieczenia grupowego, itp.
    d) ustawienia programu do wypłaty wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy oraz zasiłków z ubezpieczenia chorobowego.
    e) zobowiązania wobec ZUS/dofinansowania PFRON
    f) konfiguracja kalendarzy
    g) tworzenie harmonogramów pracy
    h) definiowanie typów nieobecności, limity nieobecności, progi urlopowe.

2. Zakładanie kartotek pracowniczych – 12 godz.
    a) założenie kartotek pracowniczych dla 5-ciu pracowników zatrudnionych na umowę o pracę,
    b) założenie kartotek dla umów zlecenia w tym dla umowy ryczałtowej (5 umów),
    c) założenie kartotek dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło w tym dzieło z prawem autorskim (3 umowy),
    d) założenie kartotek dla właścicieli
    e) przygotowanie dokumentów zgłoszeniowych ZUS

3. Obsługa programu PŁATNIK – dokumenty zgłoszeniowe – 6 godz.
    a) konfiguracja programu
    b) import dokumentów ubezpieczeniowych
    c) weryfikacja kartotek
    d) wysyłanie dokumentów zgłoszeniowych do ZUS

4. Naliczanie wynagrodzeń (ćwiczenia) - 8 godz.
    a) wprowadzenie nieobecności, naliczenie wynagrodzeń
    c) wprowadzenie potrąceń – jednorazowych
    d) naliczenie podatku PIT4R, deklaracji ZUS
    e) eksport deklaracji ZUS do PŁATNIKA (pracownicy, właściciele)

5. Obsługa programu PŁATNIK – dokumenty rozliczeniowe – 8 godz.
    a) import dokumentów rozliczeniowych
    b) zasady weryfikacji dokumentów rozliczeniowych ZUS
    c) weryfikacja dokumentu DRA z listami płac oraz wysyłka dokumentów

6. Wydruki kadrowo-płacowe OPTIMA, PŁATNIK – 2 godz.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi na komputerach, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr  5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest Pani Ewa Wnęk- wykładowca SKwP.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  !!!

fax.  12  633 35 21