Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Prawo pracy - wiosna 2018

2018-04-04
śr
brak miejsc

Kurs - „Prawo pracy - wiosna 2018”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Najnowsze zmiany w prawie pracy.

2. Ograniczenie handlu w niedziele i święta.

3. Dane osobowe, zasady uzyskiwania i przetwarzania w świetle orzecznictwa.

4. Akta osobowe. Zasady prowadzenia. Jakie dokumenty przechowywać w aktach osobowych. Planowane zmiany.

5. Najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i Trybunału Sprawiedliwości dotyczące stosunku pracy:

- ustawa o rozwiązywaniu umów z przyczyn nie dotyczących pracowników,

- zasady rozwiązania umów o pracę z winy pracownika (tzw. dyscyplinarka),

- odprawa emerytalna,

- czas pracy, w tym korzystanie z przerwy w pracy,

- inne.

6. Czas określony, 3/33 i długość wypowiedzenia - odpowiedzi na najczęstsze wątpliwości.

7. Data zawarcia umowy a termin rozpoczęcia pracy:

- od kiedy umowa o pracę ma być sporządzona na piśmie,

- dopuszczenie do pracy,

- wpływ dat określonych w umowie o pracę na regulacje prawne dotyczące kontynuacji zatrudnienia.

8. Uprawnienia rodzicielskie

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.
  • wykładnię stosownych przepisów prawa, orzecznictwo sądowe, stanowiska PiP, MPiPS, ZUS. Skierowane jest do praktyków zmagających się z problematyką właściwego stosowania przepisów prawa pracy.

• doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
  • wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
  • przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest specjalista ds. prawa pracy Pani Maja Chodacka, długoletni wykładowca SKwP.

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

brak miejsc

fax.  12  633 35 21