Prace badawcze i rozwojowe w świetle ustawy o rachunkowości i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych | Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie
Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Prace badawcze i rozwojowe w świetle ustawy o rachunkowości i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2018-06-14
czw

Szkolenie

„Prace badawcze i rozwojowe w świetle ustawy o rachunkowości i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych"

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką kursu. Słuchaczami kursu  mogą być osoby posiadające  co najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy. Czas trwania kursu wynosi  7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 9.00ul. Kazimierza Wielkiego 19  Kraków

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe,zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy oraz lunch.

Treść szkolenia:

1. Prace badawczo-rozwojowe, badania naukowe, podstawowe i stosowane, badania przemysłowe.

2. Ujęcie nakładów na prace badawczo-rozwojowe według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej i ustawy o rachunkowości.

3. Prace rozwojowe i badawcze według ustawy o zasadach finansowania nauki.

4. Przykłady prac badawczych i rozwojowych.

5. Koszty zaliczane i nie zaliczane do kosztu wytwarzania składnika wartości niematerialnych.

6. Nakłady późniejsze na wartości niematerialne oraz wycena bilansowa.

7. Usunięcie składnika aktywów niematerialnych z bilansu.

8. Ujawnienie informacji na temat aktywów niematerialnych.

9. Prezentacja prac badawczych i rozwojowych w sprawozdaniu finansowym.

10. Prace badawczo-rozwojowe zakończone negatywnym skutkiem.

11. Przykłady praktyczne.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest Pani mgr Ilona Bienias - biegły rewident Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21