Podstawowa terminologia angielska dla pracowników księgowości | Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie
Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Podstawowa terminologia angielska dla pracowników księgowości

Podstawowa terminologia angielska dla pracowników księgowości

2018-07-02
kurs

NAZWA KURSU :

"Podstawowa terminologia angielska dla pracowników księgowości"

Uprzejmie informujemy, że dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na to szkolenie. Dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szczegóły na stronie internetowej http://mbon.pl/ .

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego.

Celem kształcenia jest przygotowanie kandydata do pracy w zawodzie księgowego. Przygotowanie to ma mieć charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, tak aby po zakończeniu kursu absolwent posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw rachunkowości, a także potrafił w praktyce stosować zasady etyki zawodowej opisane w „Kodeksie zawodowej etyki w rachunkowości”.

Kurs adresowany jest dla osób przygotowujących się do pracy w dziale księgowości w języku angielskim zarówno w przedsiębiorstwach zagranicznych, jak i polskich z wymaganym językiem angielskim oraz dla osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Uczestnikami kursu mogą być osoby z wykształceniem średnim i wyższym z dobrą znajomością rachunkowości w języku polskim, zainteresowane poznaniem specjalistycznego słownictwa z rachunkowości w języku angielskim. Uczestnicy kursu powinni znać język angielski na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie.

Czas trwania kursu wynosi 20 godziny lekcyjne, w tym 2 godziny lekcyjne przeznaczone na egzamin ; godzina lekcyjna to 45 minut.

Zajęcia odbywają się w systemie dopołudniowym (poniedziałek, wtorek, środa) od godz. 9.00 - 15.00.

Treści kształcenia

1. Zagadnienia wstępne z rachunkowości.

2. Charakterystyka majątku i kapitałów jednostki gospodarczej.

3. Księgi rachunkowe.

4. Sprawozdanie z sytuacji finansowej.

5. Sprawozdanie z całkowitych dochodów.

6. Sprawozdanie z przepływów pieniężnych.

7. Sprawozdanie ze zmian w kapitale własnym.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, praca zespołowa, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz podręczniki i naukę własną słuchacza.

Efektem kształcenia na kursie będzie nabyta wiedza, w zakresie terminologii w języku angielskim, dotycząca:

• zasad rachunkowości w jednostkach gospodarczych,
  • planu kont,
  • poszczególnych części sprawozdania finansowego.

oraz nabyte umiejętności praktycznego stosowania specjalistycznego słownictwa księgowego, w języku angielskim, w zakresie:

• ewidencji wybranych operacji gospodarczych,
  • sporządzania uproszczonego sprawozdania z sytuacji finansowej i sprawozdania z całkowitych dochodów,
  • sporządzania uproszczonego sprawozdania z przepływów pieniężnych i sprawozdania ze zmian w kapitale własnym.

Formą zaliczenia kursu jest przynajmniej 60% obecności na zajęciach szkoleniowych oraz egzamin pisemny.

Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia, otrzymuje „zaświadczenie o ukończeniu kursu” wg wzoru z załącznika nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach (Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2017 r.). Osoba, która na egzaminie uzyskała minimum 60% punktów możliwych do osiągnięcia z całości pracy i jednocześnie minimum 40% możliwych do osiągnięcia punktów z każdego zakresu tematycznego oraz spełnia wymagane warunki otrzymuje dodatkowo „Dyplom ukończenia kursu Akademii Outsourcingu SKwP”.

Wykładowcami na kursie są wysoko kwalifikowani praktycy, biegli rewidenci, pracownicy służb fiskalnych, wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Szczegółowe dane dotyczące wykładowców zawiera zakładka: Sylwetki zawodowe wykładowców.

fax.  12  633 35 21