Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img PODATEK VAT 2018 - STOSOWANIE W PRAKTYCE NOWYCH PRZEPISÓW WPROWADZONYCH W 2018 ROKU NAJNOWSZE ZMIANY UCHWALONE I PROJEKTOWANE JPK_VAT

Chrzanów
2018-09-18
wt

PODATEK VAT 2018 -

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Czas trwania kursu wynosi 8 godzin lekcyjnych w tym konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.
Miejsce przeprowadzenia kursu: MOKSiR Chrzanów, ul. Broniewskiego 4, godzina rozpoczęcia 10.00.

1.SPLIT PAYMENT - wrażliwe obszary
  - odpowiedzialność za VAT otrzymującego zapłatę o co chodzi w nowych przepisach
  - jakie skutki w VAT ma pomyłkowe przelanie pieniędzy na rachunek VAT innego podmiotu
  - zmiany w procedurze podzielonej płatności wprowadzone od września 2018
  - korzyści stosowania dzielenia płatności dla płacącego
  - zasady stosowania MPP dookreślone dopiero w objaśnieniu podatkowym Ministra Finansów - wybór przypadków
2.Częściowe opłacenie faktury w podzielonej płatności ulga za złe długi - Instruktaż Ministra Finansów
  - czy należy korygować odliczony VAT gdy zapłacono w MPP tylko VAT
  - czy wierzyciel ma prawo do ulgi za złe długi gdy otrzymał zapłatę tylko podatku VAT z faktury
  - zasady prezentacji w JPK_VAT wierzytelności nieściągalnych
3.Nowe zasady wykazywania zwrotu VAT w deklaracji VAT 7 według objaśnień Ministra Finansów - ważne zasady wynikające wprost z przepisów
4.JPK_VAT nowe zalecenia Ministra Finansów , na co szczególnie zwracać uwagę
5.JPK_FA wyjaśnienia Ministra Finansów

6.Nowe zasady opodatkowania bonów na towary i usługi - rewolucja w VAT
  - czy wydanie bonu należy opodatkować
  - rodzaje bonów
7.Terminy ewidencjonowania podatku należnego VAT przy transakcjach
  - darowizny
  - WDT
  - WNT
  - import usług
  - eksport towarów
  - refakturowanie
  - dostawy towarów z własnym transportem
  - dostawy towarów firmą kurierską
8.Na co szczególnie zwracać uwagę w świetle najnowszych interpretacji i orzeczeń sądowych
  - umowa pożyczki pieniężnej a VAT
  - sprzedaż nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych
9.Otrzymanie faktury korygującej
  - daty jej rozliczenia dla potrzeb VAT
  - korekta in plus
  - korekta in minus
  - korekty dotyczące stawek vat
  - korekty przy odwrotnym obciążeniu
  - korekty przy braku dostawy
  - korekty przy zwrocie towaru
10.Zagadnienia różne

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

•doskonaleniu posiadanej wiedzy i umiejętności zawodowych
•wykonywanie pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej
•przewidywaniu skutków i ponoszeniu odpowiedzialności za podjęte działania

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest ceniony ekspert podatku VAT na terenie Chrzanowa i Oświęcimia, specjalista w dziedzinie podatku VAT, trener Ministerstwa Finansów, długoletni współpracownik SKwP.
Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

W trakcie szkolenia przerwa kawowa oraz lunch.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

tel. 32 753 98 00,  530 684 274,
fax. 32 753 98 00

e-mail: biuro@chrzanow.skwp.pl