Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Odroczony podatek dochodowy w wybranych obszarach rachunkowości

Odroczony podatek dochodowy w wybranych obszarach rachunkowości

2015-12-09
śr

Szkolenie

„Odroczony podatek dochodowy w wybranych obszarach rachunkowości”

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego

Cel kursu, wymagania wstępne i organizacja procesu dydaktycznego:Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych w zagadnieniach objętych tematyką kursu. Słuchaczami kursumogą być osoby posiadająceco najmniej wykształcenie średnie, uznające potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy zawodowej oraz rozumiejące istotę i znaczenie przestrzegania norm i zasad etycznych w pracy. Czas trwania kursu wynosi7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie szkolenia godzina 9.00; ul. Kazimierza Wielkiego 19  Kraków.

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe,zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch.

Treść szkolenia:

1. Źródła i cel ujmowania podatku odroczonego.

2. Identyfikacja różni przejściowych.

3. Wycena aktywów i rezerw z tytułu odroczonego podatku dochodowego w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym.

4. Odroczony podatek dochodowy w obszarze instrumentów finansowych.

5. Podatek odroczony w obszarze środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

6. Kontrakty długoterminowe a podatek odroczony.

7. Odroczony podatek w obszarze rezerw.

8. Aktywa i pasywa wyrażone w walutach obcych.

9. Podatek odroczony wpływający na wartość firmy.

10. Umowy leasingowe a podatek odroczony.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków, ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 34 z póź. zm.)

Wykładowcą na kursie jest Pani mgr Ilona Bienias - biegły rewident Sylwetki zawodowe wykładowców znajdują się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21