Kontrola wewnętrzna w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą | Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie
Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Kontrola wewnętrzna w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą

Kontrola wewnętrzna w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą

2018-06-29
pt

Kurs:  „Kontrola wewnętrzna w jednostkach prowadzących działalność gospodarczą”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Główne pojęcie związane z kontrolą wewnętrzną.

2. Rodzaje kontroli wewnętrznej.

3. Warunki działania kontroli wewnętrznej.

4. Organizacja, cele i formy kontroli.

5. Mechanizmy kontroli wewnętrznej.

6. Wewnętrzna kontrola systemu informatycznego - przykładowe kontrole w środowisku IT.

7. Przykładowe procedury kontroli wewnętrznej - opis głównych procesów kontrolnych w zakresie:

- zakupu i zobowiązań,

- sprzedaży i należności,

- środków trwałych,

- gospodarki środkami pieniężnymi,

8. Obsługa danych stałych.

9. Kontrola wewnętrzna w mniejszych jednostkach.

10. Kontrola w zakresie należytej staranności.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o: zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków), stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie paragrafu 18 ust. 2 rozporządzenia MEN z dnia 18 sierpnia 2017 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)

Wykładowcą na kursie jest Pani Ilona Bienias - biegły rewident, wieloletni wykładowca SKwP .

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

fax.  12  633 35 21