Strona główna img Terminy szkoleń i kursów img Kodeks pracy - aktualności i trudne tematy na jesień 2017 r

Kodeks pracy - aktualności i trudne tematy na jesień 2017 r

2018-01-11
czw
brak miejsc

Kurs - „”Kodeks pracy - aktualności i trudne tematy na jesień 2017 r.”

Czas trwania kursu wynosi 7 godzin lekcyjnych plus 1 godzina na konsultacje indywidualne ze słuchaczami kursu.

Rozpoczęcie: godzina 9.00

1. Wskazanie na najnowsze zmiany.

2. Minimalne wynagrodzenie w 2018 roku, w tym obliczane w stawce godzinowej.

3. Zmiany dotyczące zatrudnienia  pracowników tymczasowych.

4. Zasady wypłaty odprawy emerytalno-rentowej w świetle orzecznictwa i przesunięcia wieku emerytalnego.

5. Umowa o dzieło w świetle orzecznictwa SN i kontroli ZUS.

6. Wnioski o urlop macierzyński i rodzicielski a wysokość zasiłku macierzyńskiego.

7. Dokumenty niezbędne przy nawiązaniu stosunku pracy, ich właściwa treść i zasady przechowania. Tu także informacja o warunkach zatrudnienia i wskazanie okresu wypowiedzenia.

8. Co dodatkowo wpisywać w regulaminie pracy, a czego unikać w zakresie czasu pracy, urlopów, usprawiedliwiania nieobecności w pracy, potwierdzania obecności w pracy.

9. Jeszcze raz o zasadach sporządzania świadectwa pracy.

10. Czas określony - 3/33.

11. Omawianie problemów zgłoszonych przez uczestników.

Proces kształcenia na szkoleniu oparty jest o:

• zajęcia wykładowo-seminaryjne z ćwiczeniami praktycznymi, (studia przypadków i ich analiza, angażowanie uczestników do wymiany spostrzeżeń i wniosków),
  • stosowanie nowatorskich metod i technik nauczania, skoncentrowanych na kształtowaniu praktycznych umiejętności rozwiązywania problemów oraz naukę własną słuchacza.

• wzbogacenie posiadanej wiedzy z prezentowanego tematu,

Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632).

Wykładowcą na kursie jest specjalista ds. prawa pracy Pani Maja Chodacka, długoletni wykładowca SKwP.

Sylwetka zawodowa wykładowcy znajduje się na stronie internetowej www.skwp.krakow.pl

brak miejsc

fax.  12  633 35 21